banner15

Erdoğan: İftira kampanyaları tutmaz

Başbakan Erdoğan, "Hiçbir zaman bu iktidar bu tür bağrışmalara, çağrışmalara da pabuç bırakmaz" dedi.

Erdoğan: İftira kampanyaları tutmaz


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Büyümeyi, gelişmeyi, Türkiye'nin şantiye haline gelişini hazmedemeyenler tabii ki her türlü iftira kampanyasının içine girecekler" dedi.

Erdoğan, Orhanlı'daki Baymak Emma Üretim Tesisleri açılış töreninde yaptığı konuşmada, gayri safi yurt içi hasılanın 79 yılda 230 milyar dolarken, 2007 sonu itibariyle 659 milyar dolara yükseldiğini belirterek, bu rakamın ülkenin nasıl büyümekte olduğunu gösterdiğini vurguladı.

Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yolsuzlukların olduğu bir ülke olmuş olsa bu olur mu? Hortumların kesilmediği bir ülke olsa bu olur mu? Bunu hazmedemeyenler, bu büyümeyi, gelişmeyi, Türkiye'nin şantiye haline gelişini hazmedemeyenler tabii ki her türlü iftira kampanyasının içine girecekler. Ama bu kervan yola girmiştir. İstedikleri kadar onlar farklı bir şekilde iftira kampanyalarını devam ettirsinler, tutmaz. Ama şunu da söyleyeyim ki; hiçbir zaman bu iktidar bu tür sağdan soldan bağrışmalara, çağrışmalara da pabuç bırakmaz. Kusura bakmasınlar."

Başbakan Erdoğan, kararlılıkla yollarına devam edeceklerini ifade ederek, "Bugüne kadar bağırdılar, çağırdılar, susturdular. Hayır, biz işimizi biliyoruz, dersimizi iyi çalıştık" dedi.

Yatırımın ve yatırımcının önündeki engelleri kaldırdıklarını, böylece dünya ile rekabet imkanı doğduğunu dile getiren Erdoğan, bütün bu çalışmalar sonucunda küresel yatırımın 2007 yılı sonu itibariyle 22 milyar dolara tırmandığını bildirdi.

Bu tırmanışın devam edeceğini vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Çok açık, net bir şeyi söylemek zorundayım. Sermaye hassastır. İstikrar, güven ister. Eğer bir ülke ekonomisinde istikrar, güven yoksa sermaye kaçar, oraya girmez. Nitekim bu yılın içinde ülkemizde yaşanan istikrar ortamını, özellikle siyasi istikrarda, zedeleyen bazı gelişmeler, ülkemizde güven ortamını zedeleyen bazı gelişmeler ne yazık ki küresel sermayenin Türkiye'ye girişini olumsuz etkilemiştir. Şimdi yeniden süratle toparlanmaya başladı. İnanıyorum ki yıl sonuna kadar küresel sermayenin ülkeye girişi farklı şekilde hızla artarak yoluna devam edecek."

Kaynak : AA

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2008, 21:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner10

banner12