Erdoğan: Kaldırın o görüntüleri internetten!

Gece meclis görüşmeleri sırasında internete düşen görüntülere ilk tepki Başbakan Erdoğan'dan geldi.

Erdoğan: Kaldırın o görüntüleri internetten!

Baykal`a ait olduğu iddia edilen görüntüler Başbakan'ın talimatıyla Vakit`in internet sitesinden kaldırıldı. Başbakan Erdoğan, görüntülerle ilgili iddiaları önceki gece final oylaması öncesi öğrendi. Gizli kamera kaydının yayımlanmasına tepki gösteren Erdoğan, haberi duyar duymaz kurmaylarına “çektirin şunu” talimatını verdi...

Anayasa değişikliklerinin dün sabaha karşı tamamlanan görüşmelerine, gece yarısı iktidar kulisine ulaşan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile ilgili iddialar damga vurdu. Saatler gece yarısına yaklaşırken iktidar kulisinde hızlı bir fısıltı gazetesi işledi. “habervaktim. com” adlı internet sitesinde CHP liderine ilişkin özel görüntülerin yayınlandığı bilgisi peş peşe oylamaların yapıldığı Genel Kurul’a yoğunlaşan milletvekillerinden önce danışman, koruma ve gazetecilere ulaştı. Bazı danışmanlar TBMM’nin kuytu köşelerinde laptoplar ve iphone’lardan görüntüleri izlerken, kuliste herkes birbirine “Gördün mü?”, “Duydun mu?”, “Benziyor mu?”, “Gerçek miymiş?” gibi şifreli sorular sormaya başladı. Başbakan Erdoğan, rakibine ilişkin iddiaları Anayasa değişikliğinin final oylaması öncesi bakan ve milletvekili çocuklarıyla sohbet ettiği sırada Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’dan öğrendi. Doğan, yaklaşık yarım saat önce kulise bomba gibi düşen iddiayı Erdoğan’ın kulağına fısıldayarak aktardı. Erdoğan’ın önce “tepkisiz” bir yüz ifadesiyle aktarılanları dinlediği, daha sonra yüzünün asıldığı ve sinirden yavaş yavaş kızarmaya başladığı görüldü.

1 saat sonra siteler yayını durdurdu

Beraberindeki gençlere durumu fark ettirmemeye çalışan Erdoğan, özel kaleminin kulağına eğilerek bazı talimatlar verdi. Gençleri uğurladıktan sonra da aralarında Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da bulunduğu kurmaylarıyla ayaküstü bir süre konuştu. Görüntülerin habervaktim.com sitesinde yer aldığı bilgisi verilen Erdoğan’ın, kurmaylarına “çektirin şunu” talimatını verdiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre o sırada görüntülerin yayınlandığı internet sitesinin temsilcisi de Meclis’te, iktidar kulisi bahçesinde bazı milletvekilleriyle sohbet ediyordu. AK Parti kurmayları kendisini bulup Başbakan’ın tepkisini ilettiler. “Görüntüler bizim değil, başka bir siteden alınmış” savunmasını yapan temsilcinin uyarısı doğrultusunda 1 saat içinde sitedeki yayın sona erdirilildi.

Kaynak: Vatan

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2010, 18:14
banner53
YORUM EKLE

banner39