banner15

Erdoğan: Kimse birliğimizi bozamaz

Başbakan R.Tayyip Erdoğan Hrant Dink'e yönelik saldırı hakkında, 'Karanlık eller bir kez daha hain emellerine ulaşabilmek için ne yazık ki ülkemizi seçmiş' dedi.

Erdoğan: Kimse birliğimizi bozamaz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'e yönelik saldırının milletin birlik ve beraberliğine, huzur ve istikrara karşı yapıldığını söyledi.

Erdoğan, ''Kanlı ellerin bu kez Dink'i seçmiş olması son derece manidardır.

Özellikle bazı ülkelerde sözde Ermeni soykırımı iddialarının gündemde olduğu günlerde bu cinayetin işlenmiş olmasını manidar buluyoruz'' dedi.

Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Hrant Dink'in öldürülmesine yönelik açıklamalarda bulundu.

''Bu cinayet sebebiyle üzüntümüz büyük. Karanlık eller bir kez daha hain emellerine ulaşabilmek için ne yazık ki ülkemizi seçmiş, İstanbul Şişli'de bu cinayet işlenmiş, kan dökülmüştür'' diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

''Açık söylüyorum bu saldırı, Hrant Dink'in şahsında hepimize, millet olarak birlik ve beraberliğimize, huzur ve istikrarımıza yapılmıştır.

Özgür düşünceye, demokratik yaşamamıza kurşun sıkılmıştır. Her şeyden önce basın ve düşünce dünyamıza, aziz milletimize başsağlığı diliyorum.

Şahsım, hükümetim ve miletim adına alçakça işlenen bu cinayetin arkasındaki kanlı elleri telin ediyorum.

Fail ya da faillerin, planlayan veya azmettirenlerin en kısa sürede ortaya çıkarılarak, yakalanarak adalete teslim edilmeleri için İçişleri ve Adalet Bakanlarımızı görevlendirmiş bulunuyorum.

Şu anda havaalanına ulaşmış ve öyle zannediyorum ki İstanbul'a hareket etmiş bulunuyorlar. İlgili bütün birimlere de başta istihbarat teşkilatlarımız olmak üzere talimatlar olayı duyduğum anda verilmiştir.''

Hiçbir karanlık mihrak birliğimizi bozamacak

 Olay gerçekleştiği sırada Bakanlar Kurulu'nun toplantı halinde olduğunu hatırlatan Erdoğan, haberin ulaşması üzerine gerekli talimatları verdiğini ve toplantıyı kestiklerini bildirdi.

Cinayetin hemen ardından verilen talimatlarla başlatılan çalışmaların farklı boyutta devam ettiğini kaydeden Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: ''Kanlı ellerin bu kez Hrant Dink'i kurban seçmiş olması son derece manidardır.

Özellikle bazı ülkelerde sözde Ermeni soykırımı iddialarının gündemde olduğu günlerde bu cinayetin işlenmiş olmasını manidar buluyoruz.

 Cinayeti bütün yönleriyle araştırıyoruz, araştıracağız. En kısa sürede aydınlatmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Biz asırlardan beri bu topraklarda barış ve huzur içinde, bir arada yaşamayı başarmış bir milletiz.

Şunu herkes bilmelidir ki hiçbir kanlı provokasyon, hiçbir karanlık mihrak, hiçbir hain plan birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır.

 Başta Ermeni kökenli vatandaşlarımız olmak üzere aziz milletimiz, bu sınavı da aşacak sağduyu ve basirete sahiptir.

Tekrar milletimizin başı sağolsun derken, özellikle gazete ve televizyonlarımızın yöneticilerini bu hassasiyeti paylaştıklarına inanarak sağduyunun sesini öne çıkarmaya davet ediyorum.''

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35