Erdoğan: Kirli senaryo sahipleri başaramayacak

Başbakan Erdoğan, AK Parti'nin TBMM grup toplantısında Taksim saldırıları, Gazi olayları ve Danıştay saldırıları arasında fark olmadığını söyledi.

Erdoğan: Kirli senaryo sahipleri başaramayacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin TBMM grubu toplantısında konuştu. Başbakan Erdoğan, Gazi olaylarını, Danıştay saldırılarını, Tunceli'deki karakol saldırılarını düzenleyenler arasında herhangi bir fark olmadığını söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Taksim'deki dostluk ve dayanışma tablosu Türkiye'nin çetelerle mücadelesinin eseridir. Aynı tabloyu bundan bir buçuk ay önce Nevruz kutlamalarını gördük. Türkiye bugün sadece üzerindeki yükleri, korkuları atmakla kalmıyor, Çorum olaylarını, 1 Mayıs olaylarını, Kahramanmaraş, Sivas ve Gazi Mahallesi olaylarını konuşur hale geldik.
 

-Dün gece Lice'de önceki gün Tunceli'de askerimize kurşun sıkan zihniyetle Taksim'de 33 yıl önce kurşun sıkan zihniyetin arasında bir fark yoktur.

Sivas'ı Gazi mahallesini kana bulayanlarla Danıştay'ı kana bulayanlar arasında bir fark yok.

Kirli senoryoların sahiplerine sesleniyorum, asla başaramayacaksınız, başımızı öne eğdiremeyeceksiniz.

Düşmana inat birlik ve bütünlüğümüzü korumaya devam edeceğiz. Umutsuzluğa kapılmayacağız kenetlenmiş şekilde yarınlara yürüyeceğiz.

Türkiye'nin ilerlemesinden kaygı duyanlar kirli senaryolar yazıyorlar

ERDOĞAN'DAN iNÖNÜ'YE HİTLER BENZETMESİ

Siz mahkemeye giderseniz biz millete gideriz. Baykal Hitler'e benzetiyor bizi, kendisini Churchill'e. Eğer illa Hitler'e birini benzeteceklerse kendi eski genel başkanlarının fotoğraflarına baksınlar. Orada kendisine Milli Şef dedirten genel başkanlarını göreceklerdir.

Baykal, neredeyse 23 Nisan törenlerinde bile çocuğa koltuğunu bırakmayacak, oturursa kalkmaz diye. Tarihin her döneminde başarısız olan bedel öder, CHP bunun istisnası. Yapılan düzenlemeye AK Parti iktidarda diye karşı çıkıyorlar. Biz ikinci tur görüşmeleri de nezaketle yürüteceğiz. Anayasa değişikliği konusunda son sözü millet söyleyecek."
 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2010, 13:25
banner53
YORUM EKLE

banner39