Erdoğan: Manşetlerinin altından kendileri çıktı

Başbakan Erdoğan, Danıştay saldırısıyla kendilerini özdeşleştirmek isteyenlerin, attıkları manşetlerin altından çıktığını söyledi.

Erdoğan: Manşetlerinin altından kendileri çıktı


Danıştay’a yapılan saldırının, partisinin kapatma davası dosyasında yer aldığını belirten Başbakan Erdoğan, 'bu işin altından o dönemki manşetleri atanlar çıktı' dedi.

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Erdoğan, Danıştay saldırısıyla ilgili kamera kayıtlarının silinmesini, "Birçok şey silinebilir ama onlar vicdanlarda kayıtlı olarak kalıyor" sözleriyle değerlendirdi.

Erdoğan, konun yargının sorumluluğunda olduğuna dikkati çekerek, "Onlar bu tarihi noktadaki sorumluluklarını verecekleri kararla yerine getirmek durumundadır. Çünkü burada birçok şey açığa çıkacak. Benim partimin kapatılmasıyla ilgili dosyanın içerisine bile bu iş sokulabildiyse şimdi ne diyecekler?" dedi.

"ANAYASA MAHKEMESİ'NE YATAĞI SERDİLER"
CHP'nin, "Anayasa değişikliklerini Anayasa Mahkemesi’ne götüreceğiz" açıklamasına da değinen Erdoğan,"Bu döneme kadar hiçbir zaman Anayasa Mahkemesi bu kadar müracaat kapısı olmamıştır. Ana muhalefet partisi oraya adeta yatağı sermiştir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2010, 05:24
banner53
YORUM EKLE

banner39