banner39

Erdoğan: Millete rapğmen siyaset olmaz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, millete rağmen, milletin değerleriyle kavga ederek siyaset yapılamayacağını söyledi.

Arşiv 23.04.2007, 08:45 23.04.2007, 08:45
Erdoğan: Millete rapğmen siyaset olmaz

Erdoğan, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin geleceği açısından son derece kritik bir dönem olduğunu ve son derece önemli bir süreçten geçildiğini söyledi.

Huzur ve istikrarın devamı, daha mutlu ve müreffeh Türkiye için koydukları hedeflerin gerçekleşmesi, ülkenin kayıp yıllarını telafi etmek üzere başlattıkları değişimin tamamlanması adına bu süreci milletçe çok iyi değerlendirmek zorunda olduklarını ifade eden Erdoğan, partisinin iktidar sorumluluğu taşıdığı 4,5 yılda da hem ağır kriz şartlarının ortadan kaldırılması, hem de sosyal ve ekonomik istikrarın yakalanması yolunda çok önemli mesafe alındığını kaydetti.

"Siyasetin bütün aktörleri, kendi menfaatlerinin milletin menfaatleriyle aynı yerde, aynı istikamette olduğunu artık öğrenmelidir' diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Millete rağmen siyaset olamaz. Milletin değerleriyle kavga ederek siyaset olmaz. Bu ülkenin insanlarından bir kısmının üstünü çizmeye cüret ederek, bu milletin önüne çıkılmaz. Çıkılırsa, bu millet bunun hesabını sandıkta sorar ve soruyor. Merak etmeyin. 4 Kasım'da yine soracaktır.''

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?