banner39

Erdoğan: Muhalefetle görüşebilirim

Sivil Toplum Kuruluşları'nın çağrısına katıldığını belirten Başbakan Erdoğan, ''Muhalefetle görüşmeye kapalı değiliz'' dedi.

Arşiv 26.03.2008, 16:56 26.03.2008, 16:57
Erdoğan: Muhalefetle görüşebilirim


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül'ün muhalefet liderlerine yaptığı daveti ''Hassas dönemlerde Cumhurbaşkanları bu tür davetlerde bulunur'' sözleriyle yorumladı. Erdoğan, ''Biz de muhalefetle görüşmeye kapalı değiliz'' dedi.

Başbakan Erdoğan, sivil toplum kuruluşlarının "Türkiye İçin Sağduyu" çağrısına da içerik itibarıyla katıldığını belirterek, "Böyle bir ortak aklın oluşması sürecine öncülük etmeye de hazırız" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, Arnavutluk'ta Sheraton Otel'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, sivil toplum kuruluşlarının "Türkiye İçin Sağduyu" çağrısına ilişkin bir soru üzerine, "Doğrusu ben televizyonda içeriğini dinledim. İçerik itibarıyla katılıyorum. Bunu da memnuniyetle karşılıyorum" dedi.

"Dün de zaten Bosna-Hersek'te bununla ilgili, bu konuda her zaman atılması gereken adımı attık, bundan sonra da her türlü adımı atmaya hazır olduğumuzu söyledim" diyen Başbakan, "Hatta daha da ileriye giderek ülkemin kazanacağı yerde bizim kaybetmeye hazır olduğumuzu da söyledim. Ve böyle bir ortak aklın oluşması sürecine öncülük etmeye de hazırız, bunu da burada özellikle vurgulamam da fayda var zannediyorum. Ve böyle bir girişime de teşekkür ediyorum" diye konuştu.

GÜL'ÜN LİDERLER GÖRÜŞMESİ

Başbakan Erdoğan, bir gazetecinin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve bazı liderlerle yarın görüşeceğini anımsatarak, "Siyasette bir gerilim olduğu aşikar. Bunun dağıtılması için başka ne yapılabilir?" sorusunu cevapladı.

Erdoğan, "Herhalde Sayın Cumhurbaşkanı da bu tür bir hassasiyet içerisinde bu tür bir girişimde bulunmuştur. Cumhurbaşkanlarımızın geçmişten bugüne bu tür anlarda devreye girmesi doğaldır. Bunu da doğal karşılamak gerekir. Temennim odur ki hayırlı olur" şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, "Bu gerilimin azaltılması konusunda muhalefet liderleriyle bir toplantıya açık olabilir misiniz acaba?" şeklindeki soru üzerine, "Ben hiçbir zaman kapalı olmadım ki, hep açığım" dedi.

Kaynak: AA

Yorumlar (1)
mustafa kemal 15 yıl önce
sayın başbakan,
herkesle, her kurumla, herşeyle kavga etmeyi bırakın artık, bir an önce uzlaşmacı bir tavır almanız ülkemiz çıkarınadır, unutmayın siz de(!) bu ülkenin bir ferdisiniz, bu ülkede yaşıyor(!)sunuz çocuklarınızla(!), bu nedenle dün üniversitelerde başlayan olaylar tüm yurda yayılırsa hepimiz gibi siz de altında kalabilirsiniz, zaten vatan haini bölücülerin son günlerdeki huzur bozucu eylemleri canımıza yetiyor, bir de gençlerimiz 1980 öncesine dönerek birbirine girmesinler, lütfen, 70 milyonun başbakanı gibi davranın ve bu gerilimi durdurun artık.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?