Erdoğan 'Ölümlerden ölüm beğen' dedi

TOKİ Başanı Erdoğan Bayraktar, Elazığ'daki deprem konutları için Başbakan Erdoğan'la arasında geçen diyalogu açıkladı.

Erdoğan 'Ölümlerden ölüm beğen' dedi


Fırat Üniversitesi tarafından 'Yılın Bürokratı' seçilen TOKİ Başanı Erdoğan Bayraktar, Elazığ'da yapım devam eden deprem konutlarıyle ilgili Başbakan Erdoğan'ın "Ya bitirirsin ya da kendine ölümlerden ölüm beğen" şeklindeki ifadesini aktardı.

Fırat Üniversitesi Kariyer Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından Fırat Üniversitesi öğrencilerine yaptırılan anket sonucu 'Yılın Bürokratı' ödülüne layık görülen TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, ödülünü almak için Elazığ'a geldi.

Fırat Üniversitesi Bahattin Ögel Konferans Salonu'nda düzenlenen törende Bayraktar, 'Yılın Bürokratı Ödülü'nü Vali Muammer Erol'un elinden aldı.

Burada yapılan programın ardından, 8 Mart tarihinde meydana gelen şiddetli deprem sonrasında TOKİ tarafından başlatılan Deprem Konutlarını incelemek isteyen Erdoğan Bayraktar, Vali Erol'la beraber önce Kovancılar ilçesinde yapımına devam edilen inşaat alanını gezdi. Daha sonra depremde en fazla hasarı gören Okçular Köyü'ne geçen Bayraktar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, burada yapılan evlerin çok modern olacağını ifade etti. Başkan Bayraktar, şöyle dedi:

"Altında ahırı olan ikiz evler yapılıyor. İnsanlar burada hem şehir hem de köy hayatını yaşayacak. Burada yaklaşık bin 500 kişi yaşayacak. Onun için burada, ticaret merkezi, cami, okul yapılacak. insanlar burada yaşarken hem temiz havada yaşayacak hem de şehirde ne varsa burada da o olacak.''

Öte yandan, Erdoğan Bayraktar, Okçular'da yaşayan bir köylünün gelip, ''Başbakan, Okçular Köyü Türkiye'de örnek bir köy olacak demişti.' sözünü hatırlatması üzerine TOKİ Başkanı Bayraktar, ''Burası 'cillop' gibi bir yer olacak. Başbakan bana soruyor, 'ne yaptın' diye. Bana diyor ki 'ya yaparsın ya da kendine ölümlerden ölüm beğen.' Başbakan sizi çok seviyor.'' şeklinde konuştu.

Kaynak: CİHAN

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2010, 22:29
banner53
YORUM EKLE

banner39