banner39

Erdoğan-Sinyora Görüşmesi

Lübnan ziyaretinde bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fuat Sinyora ile yaptıkları görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlediler.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Erdoğan-Sinyora Görüşmesi

Erdoğan ve Sinyora, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenlediler.

Sinyora, konuşmasına, "dost ve kardeş ülke Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu" belirterek başladı.

Sinyora, Lübnan'a yapılan İsrail saldırısında Türkiye'nin sergilediği tavrı desteklediklerini ifade ettiklerini ve teşekkürlerini sunduklarını söyledi.

Sinyora, savaş bittikten sonra Türkiye'nin Lübnan'ın yeniden yapılandırılması ve insanı yardımlar konusunda yaptığı katkılara da değindi.

Türkiye'nin bölgede önemli roller oynayabileceğine inandığını dile getiren Sinyora, şöyle devam etti:

"Türkiye bu rolleri oynamaktadır. Türkiye ile Lübnan arasındaki ilişkiler gayet güzel gidiyor. Türkiye ile Arap dünyası arasında da güzel ilişkiler bulunmaktadır. Bütün bu ilişkilerden hareketle Türkiye bölgede önemli bir güçtür ve bu rolünü oynamaktadır."

Öte yandan, Şebaa çiftliklerinin tekrar Lübnan toprağı olması konusunda da Türkiye'yle görüş alışverişinde bulunduklarını belirten Sinyora, "Burada Türkiye'den beklediğimiz ilgili taraflara bu konuda baskı yapabilir" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?