banner39

Erdoğan: sırtımızı kimseye dönmeyeceğiz

Erdoğan KATÜ'de yaptığı konuşmada "Biz AB üyeliğinden vazgeçecek değiliz. İran meselesi diplomasi ile çözülsün istiyoruz." dedi.

Arşiv 12.06.2010, 14:18 12.06.2010, 14:18
Erdoğan: sırtımızı kimseye dönmeyeceğiz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Karedeniz Teknik Üniversitesi'nin mezuniyet töreninde fahri doktora ünvanı alması sonrası öğrencilere seslendi.

"Biz AB üyeliğinden vazgeçecek değiliz. İran meselesi diplomasi ile çözülsün istiyoruz. Biz sırtımızı kimseye dönmeyeceğiz. İran konusunda samimiyet testinde kimlerin kaybettiği ortadadır." diyen Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: 

"Türkiye sadece attığı imzanın ardındadır. Görüştüğümüz tüm liderlere Türkiye'nin gerekçeleri anlatılmıştır. Biz doğru bildiğimizi yapmaya devam ettik devam edeceğiz. Hiç aldatan olmadık bundan sonra da olmayacağız. Biz attığımız imzaların arkasında duracağız dedi. Biz Akdeniz'de de Karadeniz'de aktif barışçı bir politika izleyeceğiz. Biz Ortadoğu'daki devlet terörü ve Akdeniz'deki korsanlık karşısında susmayacağız. Milli birlik dedik istismarcılar çıktı karşımıza, Anayasa değişikliği dedik statükocular çıktı. Şimdi de onurlu propaganda diyoruz. Karşımıza içten ve dıştan düşmanlar çıkıyor..."

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?