banner39

Erdoğan, 'sonpeygamber' sitesini açıyor

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında hazırlanan ve çeşitli dillerde Peygamber Efendimizi anlatacak olan "www.sonpeygamber.info" web portalının açılışını Başbakan Erdoğan yapması bekleniyor.

Arşiv 19.04.2007, 18:10 19.04.2007, 18:31
Erdoğan, 'sonpeygamber' sitesini açıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Açılışı bu akşam Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapılacak olan İslamın Peygamberi Hz. Muhammed'i çeşitli dillerde dünyaya tanıtacak internet sitesi tanıtım galası saat 19'da.

HZ. Muhammed’i tüm dünyaya tanıtmayı hedefleyen web sitesi Başbakan Erdoğan tarafından bugün açılacak. Sitede, online hadis dersleri de verilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın desteğiyle “Meridyen Derneği” tarafından hazırlanan “www.sonpeygamber.info” isimli web sitesi bugün açılıyor. Sitenin hazırlanmasında Danimarka’da yaşanan karikatür krizi tetikleyici oldu.

Başkanlığını Üsküdar Müftülüğü vaizelerinden Fatma Bayram’ın yaptığı dernek, siteyle Hz. Muhammed’i bilimsel veriler ışığında dünyaya tanıtmayı hedefliyor. Türkçe, İngilizce, Rusça yayın yapacak sitenin yapımı 6 ay sürdü. Hazreti Muhammed’in kimliği, hayatı, peygamberliği, sosyal hayatı, sünnet ve hadisleri sitede yer alacak.

Aynı zamanda ziyaretçiler, Hazreti Muhammed ile ilgili sorularını konunun uzmanlarına sorabilecek ve isterlerse interaktif ortamda “online hadis derslerine” katılabilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?