banner39

Erdoğan tek başına Gazze'ye gidecekmiş

Arap basınından bazı gazeteler Başbakan Erdoğan'ın tek başına Gazze'ye gideceğini iddia ettiler.

Arşiv 05.06.2010, 16:12 05.06.2010, 16:12
Erdoğan tek başına Gazze'ye gidecekmiş

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

İsrail ve Arap basını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk yardım gemilerine düzenlenen saldırıların ardından Gazze'ye gitmek istediğini yazdı

Lübnan'da yayımlanan El-Müstakbel gazetesinde yer alan bir iddiaya göre Başbakan Erdoğan'ın tek başına Gazze'ye gidecek. 

İddiaya göre,  Erdoğan çoktan Gazze gezisi için hazırlıklara başladı bile. El-Müstakbel'in güvenilir kaynaklara dayandırdığı iddiada, "İsrail ve Türkiye arasında, yardım gemilerine yapılan ve dünyada protestolara neden olan müdahalenin ardından başlayan çatışma sonrasında Erdoğan, Gazze'ye olan ambargoyu tek başına kırmak istiyor" ifadelerine yer verildi. El-Müstakbel'in iddialarına göre "güvenilir kaynaklar", Erdoğan yakın çevresiyle bu konuya ilişkin yaptığı görüşmeler sonucunda Gazze'ye gitme seçeneğini gündeme aldığını söylüyor.

Yine iddiaya göre, Erdoğan, ABD yönetimiyle de kendisini Gazze'ye götürecek olan Türk donanmasına bir başka yardım gemisinin eskortluk etmesiyle ilgili planını paylaştı. Ancak ABD'nin şimdilik bu teklife sıcak bakmadığı iddia edildi. 

banner53
Yorumlar (1)
ad soyad:bosver 11 yıl önce
palavra,palavra hepsi palavra inanmam g.kurmay sana..!
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?