banner39

Erdoğan Türk Birliklerini ziyaret etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Lübnan ziyareti çerçevesinde Sur kenti yakınlarındaki Türk istihkam ve inşaat birliğini ziyaret ederek, askerlerle bayramlaştı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Erdoğan Türk Birliklerini ziyaret etti

     Erdoğan, Başbakanlığa tahsis edilen Türk helikopteriyle güney Lübnan'ın Sur kentinin yakınlarındaki Şahikiye köyünde konuşlanan Türk birliğini ziyaret etti.
     Milli Savunma Bakan Vecdi Gönül ve Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile birlikte bölük komutanı Binbaşı Serdar Fatih Yılmaz tarafından karşılanan Erdoğan, BM bünyesinde görev yapan birliğin tören mangası tarafından karşılandı.
     Erdoğan, askerleri ''Merhaba, bayramınız kutlu olsun'' diye selamladı. Erdoğan, daha sonra Türk birliğinin ziyaret defterini imzaladı. Burada, Başbakan Erdoğan'a, Binbaşı Yılmaz tarafından BM armalı şapka hediye edildi, Erdoğan da Türkiye'den getirdiği gümüş bir tabağı Binbaşı Yılmaz'a verdi.
     Erdoğan, daha sonra askerlerle beraber öğle yemeğine yedi. Erdoğan, rosto, salata, pilav ve tulumba tatlısından oluşan mönüyü yedi.
     Yemekten sonra, Binbaşı Yılmaz tarafından, Başbakan Erdoğan ve beraberindeki bakanlara BM'nin Lübnan'daki barış gücü UNİFİL bünyesinde görev yapan 261 kişilik birliğin faaliyetleriyle ilgili bilgi verildi. Erdoğan, birliğin revir, yemekhane, yatakhane idari bölümlerini de gezdi.
     Yaklaşık bir saat birlikte kalan Erdoğan yine tören mangası tarafından uğurlandı.
AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?