banner39

Erdoğan ve Baykal Mevlana'nın dergahında buluşacak!

Başbakan Tayyip Erdoğan ve CHP Lideri Deniz Baykal, yarın Konya'daki Şeb-i Arus törenlerinde biraraya gelecek.

Arşiv 16.12.2009, 14:09 16.12.2009, 14:36
Erdoğan ve Baykal Mevlana'nın dergahında buluşacak! 

Okan Haksever-Ankara / Dünya Bülteni

Ünlü düşünür - mutasavvıf Hz. Mevlana, 736'ıncı ölüm yıldönümünde bu yıl da devlet protokolünün katılımıyla anılacak. Şeb-i Arus (düğün gecesi) törenleri için Konya'daki kabri başında biraraya gelecekler arasında Başbakan Erdoğan ile CHP Lideri Baykal da yer alıyor. Mevlevilerin dergahında biraraya gelecek iki lider önceki gün bütçe görüşmelerinde ise birbirlerine girmişlerdi.

ERDOĞAN: GRUBUNA HAKİM OL

İki lider 2010 bütçesinin görüşmeleri sırasında TBMM Genel Kurulu'nda birbirlerine çok ağır eleştirilerde bulunmuştu. Başbakan Erdoğan, "Baykal'ı artık iyi tanıdım; sabah başka; akşam başka" dedikten sonra CHP'lilerin tepkileri üzerine, Deniz Baykal'a, "Sayın Başkan, Grubuna hakim ol. Olamıyorsan biz olalım" sözleriyle yüklenmişti.

BAYKAL: ALİ KIRAN BAŞ KESEN MİSİN ?

Bunun üzerine, Baykal, oturduğu yerden Erdoğan'a, "İşine bak sen; aklının ermediği konulara girme", "Zavallı", "Sen kimsin de susturacaksın; senin haddine mi susturmak. Ali kıran baş kesen misin" diye konuşmuştu.

CHP Lideri Baykal, gergin geçen görüşmelerin ardından gazetecilere yaptığı değerlendirmede, Erdoğan hakkında, "Ne alsını biliyor ne dibini. Cahil adamdan korkmak gerekiyor" sözlerini sarf etmişti.

AHMEDİNEJAD KATILMIYOR

İki lider, geçen yıl da Mevlana'yı anma törenlerinde bir araya gelmiş, Şeb-i Arus törenlerini izlerlerken aralarına Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay oturmuştu. Hem Erdoğan, hem de Baykal, yabancı konukların da bulunduğu törenlerde birbirlerini iğnelemekten kaçınmıştı.

Bu yıl ki Şeb-i Arus törenlerine İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın da katılması yönünde ön hazırlık yapılmıştı. Ancak İran Cumhurbaşkanı, programını iptal etti.

banner53
Yorumlar (1)
memocan 12 yıl önce
ikiniz eduylen budu veya hacivatlan karagoz gibisiniz kavga etmek istiyorsaniz cikin ringe erkek gibi kapisin sizin yuzunuzden 70 milyon turk ve kurt kardesler cekiyor.dtp gitti.biriniz padisahin partisi astimmi astik kestimmi kestik .biri ana felaket partisi birde yaninizda karabasan partisi vay milletimin haline yaziklar olsun adam gibi bir adam cikmayacakmi bu ulkede yoksa vay halimize
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?