banner15

Erdoğan vekillerle 5. kez bir araya geliyor

Başbakan Erdoğan kapatma davasının görüşülmesi kapsamında bugün beşinci kez vekilleriyle bir araya geldi.

Erdoğan vekillerle 5. kez bir araya geliyor

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili bazı milletvekilleriyle bir araya geldi.

AK Parti Genel Merkezi'ndeki kahvaltılı toplantı saat 10.15'te başladı.

Başbakan Erdoğan'ın, milletvekilleriyle gruplar halinde yaptığı beşinci toplantı öncesinde, bazı milletvekilleri AK Partiye gelişlerinde basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

Sivas Milletvekili Selami Uzun, ön savunma ile ilgili sorulan bir soruya, ''Yani bu iş zaten şey değil ki. Siyasi bir konu. Dava da siyasi, ortalık da siyasi. Her ne kadar hukuki de olsa bir savunma yapılmış ama olaya biraz ben siyasi bakıyorum'' diye konuştu.

Uzun, ''Neden siyasi dava?'' sorusu üzerine, ''Yani neyse konuşmayayım zaten dosya üzerine. Savunma var zaten ortada. Ben konuşmak istemiyorum'' dedi. Uzun, ''Savunma sizce yeterli mi, AK Parti'yi kurtarır mı?'' sorusu üzerine de, ''İddianameye bakarsanız zaten ortada bir şey yok yani. Dolayısıyla suç yoktur. Yani iddia olacak bir şey yok ortada. Onun için savunmayı ne yaparsan yap'' yanıtını verdi.

Ardahan Milletvekili Saffet Kaya da bir soru üzerine, ''Parti kapatmak, Türkiye'nin ayıbıdır. Bir an önce önlenmesi gerek. Sağduyu hakim gelecektir. Demokrasi kaybetmesin'' diye konuştu.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin ise , kapatma davasında kendisiyle ilgili bir bölüm olduğunun hatırlatılması üzerine, ''Benimle alakalı hukuki süreç devam ediyor. Yorum yapmak istemiyorum'' dedi. Şahin, ''Savunmada, Yargıtay Başsavcısı'na yönelik sert eleştiriler var'' denilmesi üzerine de, ''Ben hukuk devleti ölçüsünde gerekenin yapılacağını düşünüyorum'' dedi.


AA

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2008, 12:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35