Erdoğan yaralıları ziyaret etti / FOTO

Başbakan Erdoğan, İsrail'in saldırında yaralanan vatandaşları tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti.

Erdoğan yaralıları ziyaret etti / FOTO


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gazze’ye insani yardım taşıyan ‘Mavi Marmara’ Gemisi’ne İsrail’in yaptığı saldırı sonucunda yaralanan vatandaşları tedavi gördükleri Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret etti.

Ziyaret ettiği yaralıların kendisine, gördükleri işkenceyi anlattıklarını belirten Erdoğan, “İsrail bu saldırının bedelini ödemelidir” diye konuştu. İsrail’in en büyük hatasının gemiye yaptığı müdahaleyi uluslar arası sularda yapması olduğunu savunan Erdoğan, “İsrail bu saldırıyı kendi sularında yapsaydı durum böyle olmayabilirdi” dedi. Başbakan Erdoğan, İsrail'deki 5 yaralıdan, getirilebilecek durumdakilerin nakli için akşam saatlerinde üç ambulans uçağın gönderileceğini bildirdi.

Erdoğan'ı alnından öptü VİDEO-GALERİ

 

“BU SALDIRININ BEDELİNİ İSRAİL ÖDEMEK ZORUNDADIR”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ‘Mavi Marmara’ Gemisine İsrail askerlerinin yaptığı saldırı sonrasında yaralanan vatandaşları tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti. Yaralıların kendilerine yapılan işkenceyi anlattığını söyleyen Erdoğan, “bu insani yardım kervanına yapılan uluslar arası sulardaki saldırının bedelini, İsrail her halükarda ödemek zorundadır” diye konuştu.

Erdoğan'ı alnından öptü VİDEO-GALERİ

 

İSRAİL’DEKİ 5 YARALI İÇİN 3 AMBULANS UÇAK GİDİYOR
İHH’nin, bazı yolcuların kayıp olduğuna dair iddialarını değerlendiren Başbakan Erdoğan, kayıp yolcunun olmadığını belirtirken, İsrail'de bulunan 5 yaralıdan, getirilebilecek durumdakilerin nakli için akşam saatlerinde üç ambulans uçağın gönderileceğini bildirdi.

Erdoğan'ı alnından öptü VİDEO-GALERİ

 

“İSRAİL BU SALDIRIYI KENDİ SULARINDA YAPSAYDI DURUM BÖYLE OLMAYABİLİRDİ”
Türkiye’nin bu tarz yardımları her zaman Kızılay vasıtasıyla ve karayoluyla yaptığını belirten Erdoğan, ancak ilk bir STK’nın deniz yoluyla yardım malzemesi götürmek istediğini ancak İsrail’in buna izin vermediğini ifade etti. İsrail’in saldırıdaki en büyük hatasının uluslar arası sularda bu saldırıyı gerçekleştirmiş olması olduğunu savunan Erdoğan, “Böyle bir karşılamanın uluslar arası sularda olması, İsrail’in en büyük gafleti olmuştur. Bunu uluslar arası sularında değil de, kendi sularında yapmış olsa, belki durum böyle olmayabilirdi.”

 

Erdoğan'ı alnından öptü VİDEO-GALERİ


 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2010, 23:53
banner53
YORUM EKLE

banner39