banner15

Erdoğan: Yaşadıklarımı anlatırsam ülke kaldıramaz

Başbakan Erdoğan, şu ana kadar yaşadığı zorlukları anlatmak için "anlatırsam ülke kaldıramaz. Zamanı var" dedi.

Erdoğan: Yaşadıklarımı anlatırsam ülke kaldıramaz

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Başbakan Erdoğan'ın eşinin GATA'ya alınmamasının yankıları sürüyor. Meclis'teki kavganın çıkmasına neden olan etkenler arasında da yer alan GATA'ya alınmama konusunu gündeme getiren Erdoğan yeni açıklamalarda bulundu. Başbakan, eşinin GATA'ya alınmamasından duyduğu üzüntüyü anlatırken şu ana kadar hiç duyulmamış başka vakaların da yaşandığını söyledi. "Anlatırsam ülke kaldıramaz" diyen Erdoğan başka konularda da sorunlar yaşadığını ama kimseye anlatmadığını, şimdilik de anlatmayacağını dile getirdi. 

Bir araştırma kurumunda yaptığı konuşmadan sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Erdoğan ilginç açıklamalarda bulundu. 

Başbakan Erdoğan "Özellikle bazı şeylerde dürüstlüğün gereğinden bahsediyoruz. Bu ülkede ben yaşadığım bir olayı anlattım. Eşimin yaşadığı bir olayı anlattım. Ben 3 senedir eşim de ben de gündeme getirmedik, kaşımadık. Gereken yerlere söylediniz mi, söylemediniz mi söyledim. Söylenecek daha çok şeyler var." dedi. 

 "Ben ülkemde gerilim istemiyorum. Bu konuda yaşadığım başka şeyler de var. Bunları belki biraz daha zaman kazanacak, belki siyasetten çekildikten sonra kaleme alarak bunları gündeme getireceğiz." diyen Erdoğan şöyle konuştu: "Ülkem bunları kaldıramaz. Onun için bazı şeyler zaman istiyor. Bunun zamanı gelmişti. Benim ülkemde çok önemli hasta yatağında eşim onu ziyaret gitmek istiyor, eşini arıyor, görmek istediğini söylüyor. Ondan sonra eşimi arıyor, 'ne olur dışarıda buluşalım' demek suretiyle ve dışarıda bu görüşmeyi yapıyorlar. Bunun akılla, izanla, bir kurumsal yaklaşımla izahı olabilir mi? Bunu neyle izahı edeceksiniz? Hangi özgürlük çerçevesinde içerisinde bir tanıma oturtacaksınız? Bunun demokrasiyle, laiklikle, hukuk devletiyle yakında uzaktan alakası olabilir mi? Laiklik bunun güvencesiyken burada engelle karşılaşıyorsunuz. Benim vergisini vermek suretiyle oluşturmuş olduğumuz bir kurumun hastanesinde siz Başbakan eşini, 'Burada ziyarete gelmesin, farklı durumlar olur' 'Şu olur bu olur' gibi şeylerle engellemeye kalkıyorsunuz. Biz bu işin üzerine gidemez miydik, giderdik. Biz orada eşimin göz yaşlarına mahkum olarak kaldık."

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2010, 17:37
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48