banner39

Erdoğan yeniden Genel Başkan

AK Parti 2. Olağan kongresinde Başbakan Erdoğan yeniden genel başkanlığa seçildi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Erdoğan yeniden Genel Başkan

AK Parti 2. Olağan kongresinde Başbakan Erdoğan, 1332 delegenin 1330 oyuyla yeniden genel başkanlığa seçildi. 2 delegenin oyu geçersiz sayıldı. İşte ayrıntılar:

 

AK Parti 2. Olağan Kongresinde, Siirt Milletvekili Recep Tayyip Erdoğan, yeniden genel başkanlığa seçildi. Erdoğan, seçime katılan 1332 delegenin, 1330'un oyunu alarak yeniden gelen başkan olurken, 2 delegenin oyu geçersiz sayıldı.

Başbakan Erdoğan, seçimden sonra kürsüye gelerek kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Yola çıkarken, Aşık Veysel'in ''Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece'' dizelerini anımsatan Erdoğan, şöyle konuştu: ''Daha çok yolumuz var. Önümüzde çok engeller var. Sizlerle beraber bu engelleri aşacağız, engel tanımayacağız.

Daha önce engelleri nasıl aştıysak, önümüzdeki yıl yapılacak seçimlerde de yeni başarılar elde edeceğiz. Sizler, bugüne kadar olmamışı gerçekleştirdiniz. Bunu, halkımızla kucaklaşarak gerçekleştireceksiniz. Sizler bu salona sığmadınız, dışarda çadırlarda izleyenler, üşüyen kardeşlerimiz haklarını helal etsinler.''

MDK VE GMPDHK ÜYELİKLERİ

Bu arada Merkezi Disiplin Kurulu (MDK) ve Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Kurulu (GMPDHK) adayları da belli oldu. Buna göre MDK Lİstesi şöyle: Belma Sekmen Satır, Enver Yılmaz, Hakkı Köylü, İsmail Safi, Kemalettin Göktaş, Mehmet Ali Bulut, İhsan Arslan, Muammer Kakı, Mustafa Ünal, Ramazan Toprak, Remziye Öztoprak. GMPDHK adaylar ise Fehmi Uyanık, Mustafa Zeydan ve Nurtopal DOğanoğlu'ndan oluştu.

 

 

Kaynak: Haber 7

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?