banner39

'Erdoğan'a dokunulsun' dönem sonuna kaldı

Başbakan Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu 10 milletvekilinindokunulmazlığının kaldırılması dönem sonuna kaldı.

Arşiv 21.05.2008, 17:39 21.05.2008, 17:42
'Erdoğan'a dokunulsun' dönem sonuna kaldı


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu 10 milletvekilinin dokunulmazlığın kaldırılmasının dönem sonuna bırakılmasını içeren Anayasa-Adalet Karma Komisyonu raporu, Genel Kurulun bilgisine sunuldu.

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı. Gündem dışı konuşmaların ardından bazı milletvekillerin dokunulmazlığının kaldırılması hakkındaki Başbakanlık Tezkeresi ve Anayasa ile Adalet komisyonları üyelerinden oluşan Karma Komisyonunun raporu okundu.

AK Parti'li Katip Üye Fatoş Gürkan'ın, muhalefet şerhinde yer alan "AKP" kısaltmasını "AK Parti" olarak okuması tepkiye yol açtı.

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Katip Üyenin metni değiştirerek okuyamayacağını belirterek, kısaltmanın "AKP" şekliyle okunmasını istedi.

TBMM Başkanvekili Meral Akşener, "MHP ve CHP ibarelerinin de açık şekilde okunduğu gibi AKP'nin de açılımının okunabileceğini" söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun itirazı üzerine Başkanlığın sunuşları bölümündeki raporu Akşener okudu.

Genel Kurula sunuşta, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, AK Parti milletvekilleri İdris Naim Şahin, Asım Aykan, Mehmet Sekmen, Müfit Yetkin, Ali Er, Bayram Özçelik ile CHP milletvekilleri Erol Tınastepe ve Atilla Kart'ın dokunulmazlığının dönem sonuna bırakılmasına ilişkin rapor okundu.

Kaynak : AA

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?