banner39

Erdoğan'a Suikast Endişesi

Korkut Özal, Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde Başbakan Erdoğan’a yönelik suikast endişesi taşıyor.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Erdoğan'a Suikast Endişesi
8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kardeşi, AKP’nin akıl hocalarından Korkut Özal, Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde Başbakan Erdoğan’a yönelik “suikast” endişesi taşıyor. Özal bu endişesini Kral TV’de katıldığı bir programda dile getirdi. Ağabeyi Turgut Özal’ın ölümü için daha önce “kuşkulu” açıklamasını yapan Özal, Yüksel Evsel’in sunduğu “Sürmanşet” programında da, sürpriz bir çıkış yaparak, Başbakan Erdoğan’a yönelik suikast olasılığını gündeme getirdi.

Korkut Özal, 2007’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve genel seçimlere ilişkin tahmininin sorulması üzerine verdiği yanıtta, sürpriz bir şekilde Erdoğan’a yönelik sukiast endişesini dillendirdi. “Aklı başında bir insan bunu yapmaz” diyerek her iki seçimin sonucuna ilişkin tahminde bulunmaktan kaçınan Özal, görüşlerini ve endişesini özetle şöyle aktardı:

* ŞAHSİ ENDİŞEM VAR: Benim şahsi endişem var. Tayyip Bey’in çok iyi korunması gerektiğini düşünüyorum. Şu anda korunuyor ve çok dikkatli olması lazım. Bugün Lübnan’ın altı üstüne geldi. Arabasının önüne getirdiler, burdan makineli tüfeklerle sanayi bakanını öldürdüler. Türkiye’de çok dikkatli olunması gerekiyor. Bunu söylüyorum. Bu basit bir iş değil.

* BIRAKIN KENDİSİ KARAR VERSİN: Tayyip Bey bu kadar başarıya imza atmış biri. Bir de kurduğu parti çok kısa sürede tek başına iktidara geldi ve geldiğinden beri de aşınmamış. Çok güzel bir netice. Hala bugün birinci parti kurabiliyor. Aşınmamış yani. Düşünce sistemi, risk hesapları hepsini yapıyor. Bırakın da kendisi kararını versin.

GERÇEK DEMOKRASİ YOK 

* MUHALEFETİN GELECEĞİ KARARIR: Devlet adamlarımıza güvenelim. Muhalefete söylüyorum, Türkiye çok hassas bir yerden geçiyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde Türkiye’ye zarar verecek hiçbirşeye gitmememiz gerekiyor.

Cumhurbaşkanlığı’nı hangi partiden gelen alırsa Türkiye’nin yönelimi oraya olacak. Çok önemli bir mesele. Bugüne kadar AKP iktidarının çok mevzularda önü kesildi. Bir sürü mesele Cumhurbaşkanlığı tarafından önlendi. Cumhurbaşkanlığı pasif olarak herşeyi durdurabiliyor. Türkiye bu yüzden olduğu yerde durdu. 2002 seçiminde bunu gördük, dedik ki ‘Bu seçim 2007’nin Cumhurbaşkanını da gösterecek’. Biz gördük. Bunu konuştum. Bunları söyledim. Bugün istiyorlar ki, bugün Cumhurbaşkanlığı’nı Tayyip Bey ya da o partiden biri alırsa ondan sonra geleceği kararır muhaletefin. Kesin kararır. Çünkü bunlar yapamadıklarını yapmaya başladılar.

* DERİN YERLER ONUN GELMESİNİ MAHZURLU BULUYOR: Türkiye gerçek bir demokrasi değil şu anda. Tayyip Erdoğan’ın adaylığına yönelik tepkiler de bunu gösteriyor. Cumhurbaşkanı seçiliyor, kendisini seçen meclis gidiyor kendisi daha 5 sene daha vazife görüyor. Buna kimse şimdiye kadar itiraz etmedi. Ama Tayyip Bey gibi birisi aday olunca herkes bağırıyor ‘Nasıl olur?’ diye. Demek ki burada başka bir şey var. Tayyip Bey’in gelmesini istemeyen üç kişi. Birincisi bilmediğimiz derin şeyler var o kadar. O derin yerler onun gelmesini çok mahzurlu buluyor. İkincisi politikacılar. Özellikle Halk Partisi gibi ikinci parti durumundakiler öyle bir değişimin kendilerinin geleceğini karartacağını düşünüyorlar. Haklıdırlar düşünmekte, Birden bire hem Başbakanlık hem Cumhurbaşkanlığı aynı partinin eline geçmiş.

* ABİM EVİ YANLIŞ BIRAKTI: Benim abim bunu yaptı ama benim abimin hatası şuydu; bırakırken evi yanlış bıraktı. Partiyi yanlış bıraktı.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?