Erdoğan'dan İsrail'e, PKK'ya ve CHP'ye eleştiriler

Erdoğan, önce İsrail'i sonra Kılıçdaroğlu'nu sonra PKK'yı sonra da şehit cenazesi slogancılarını bombaladı.

Erdoğan'dan İsrail'e, PKK'ya ve CHP'ye eleştiriler

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Başbakan Erdoğan, TİM'de yaptığı konuşmada İsraille yaşanan soruna değindi. Erdoğan, konuşmasında son günlerde yaşanan sorun sırasında hükümetin attığı adımları anlattı. Erdoğan konuşmasında, Türkiye'nin İsrail halkıyla değil, sadece İsrail yönetimi, hükümetiyle sorununun olduğunu açıkladı.

Başbakan Erdoğan bu konferansta CHP'nin yeni Genel Başkanı'yla da ilk kez karşılaştı. Eroğan konuşmasında Kılıçdaroğlu'na da vaatleri konusunda sert mesajlar verdi.

 İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları: "Bugüne kadar el ele yürüdük. Bizim görevimiz yol açmak yol üzerindeki pürüzleri kaldırmak. Geçen hafta TİM'den birçok üye ile Brezilya ziyaretleri gerçekleştirdik...

Hiç bir yer uzak değil yeter ki sizin azminiz gayretiniz olsun...Bölgeye barış gelmedikçe fosfor bombaları atıldıkça, kadınlara bombaları son bulmadıkça bu iş sürmez.

Biz bütün bu haksızlıklara göz yummayız... 2 günde uluslararası toplumun çekilmesi devam ediyor. Daha işimzi bitmiş değil. Birçok uluslararası kuruluşa çağrıda bulunduk.

İsrail'in saldırısının incelenmesini kabul ettik .Tüm gönüllülerin dönüş işlemi başlatıldı. Şu anda tamamlanmış görünüyor. Tüm cenazeler tüm görevler bu uçaklarla gerçekleştirildi. Haklı tepkimizi ortaya koymamız gerekiyor.

Saldırı sonrası sesimizi yükseltmemiz gazze konusunu yeniden gündeme getirdi.İsrail yaklaşımlarını ivedilikle gözden geçirmelidir. Bizim İsrail halkı ile değil devlet yöneticileri ile problemimiz var...

Biz kimsenin orada farklı muameleye maruz kalmasına izin vermem. Tamamının güvenliği bizim sorumluluğumuz altındadır. Bizim kimseye düşmenlığımız yok. Geleceğe yurtta sulh cihanda sulh olarak bakıyoruz...

Irak ne hale geldi görüyorsunuz. Türkiye ekonomik oalrak sürekli yükselişte... Bizi eksen kayması ile eleştirenler değişimi ve dönüşümü görmüyor. Ortadoğu yanarken siz sesinizi çıkarmazsanız sonuçlarına katlanırsınız. Bu bir Gazze meselesinden çok insalık meselesidir....

İhracat rakamlarındaki tablo ortadadır. İhracat rakamlarından kimseye siyaset malzemesi çıkmaz. Ülkeler kara kara düşünürken Türkiye ihracatını artırıyor. Türkiye o kadar hızlı büyüyor ki rakamlar sürekli yukarı doğru revize ediliyor. IMF büyümeyi yüzde 3,7 tahmin etti. ben o zaman arkadaşlara dedim bu tahmin yanlış, sonra 5,7 olarak açıkladı daha son bir ay sonra yine değiştirdi. İlk kez TC tarihinde Mali Kural yasası çıkarttık. Benim girişim geleceğini şimdiden görecek. Devlet uzun vadede ne yapacağını açıkladığında yatırımcı da görecek...

İşsizlik önemli bir hastalık. Bu konuda çok kolay teşhisler yapıldı. Bire 5 bire 2 dağıtan oldu. Bunları gördük bunların siyaseti bize bir şey kazandırmaz. Yapamayacağınızı anlatmayacak yapacağınızı ortaya koyacaksınız. Sen git de biz yaparız diyenler var yok öyle 25 kuruşa simit. Türkiye'de her seçim öncesi musluklar sonuna kadar açıldı. Bunun faturası vatandaşa ağır ödetilmiştir.

Bizim paramızın değerinden korkanlar yıllarca bize bunu ödettiler... Yapabileceğimizi söyledik yapamayacağımızı söylemedik. Siyaset artık güvenilen bir kurum olarak üst sıralara çıktı. Güven katsayısını yükselttik. İşsizlik düşüşle birlikte 14,4'e geriledi. 1 milyon 500 kiş istihdama dahil oldu. Şimdi birlikte işsizliği de işsizlik sorununu da çözeriz.

Özellikle cenazelerimizin siyasi malzeme olmaması konusunda milletimi uyarmak istiyorum. Şehidin o slogana ihtiyacı yok. Bu ülkenin şehidi hepimizin şehidi. Siyasi istismar malzemesi yapılmasına izin vermeyin..."

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2010, 15:06
banner53
YORUM EKLE

banner39