banner39

Erdoğan'dan Said Nursi vurgusu...

Başbakan Erdoğan, demokratik açılımda ülkenin farklı değerlerinin de temsil edilmesi gerekliliği üzerinde durdu.

Arşiv 03.10.2009, 13:14 03.10.2009, 15:45
Erdoğan'dan Said Nursi vurgusu...


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, AK Parti'nin 3. Olağan Büyük Kongresi'nin yapıldığı ASKİ Spor Salonu'na geldi. Erdoğan, girişte bekleyen partililere seslendi.

Başbakan Erdoğan, konuşmasında demokratik açılım başlığı altında ülkede farklı kesimlerin de temsil edilmesi gerektiğini ve tüm değerlere kucak açılmasını istedi. Başbakan Erdoğan, 'Yunus'a, Hacı Bektaş'sız, Hacı Bayram Veli'siz, Hacı Bektaş Veli'siz, Pir Sultan'sız Ahmet Kaya'sız Sebahat Akkiraz'sız Nazım Hikmet'siz bir Ahmet Hani'siz ve Said Nursi'siz bi Türkiye eksik kalır. Biz bu adabı terbiyeyi "Yaratılanı severiz Yaratan'dan ötürü" diyen Yunus'tan aldık.'' dedi. Türkiye'nin hamurunda ötekileştirme olduğunu belirten Erdoğan, ülkedeki herkese merhametle kolların açılmasını istedi.

Parti olarak kendilerinin Türkiye'nin her yerinin eşit yakınlıkta olduğunu vurgulayan Erdoğan, özgürlüklerin kendi teminatları altında olduğunu ifade etti.

Etnik ve dinsel ayrımcılık konusuna da değinen Erdoğan, farklılıkların ayrımcılık konusu olmayacağını kaydetti.

Erdoğan ''Ak Parti tüm illerde sorunları biliyor yakından takip ediyor.Gönül köprüsünü her yerde inşa ediyoruz..Ak Parti'nin sorunlara ilgisiz kalma lüksü yoktur. Ülkemin her bir ferdinin meselesi benim meselemdir. Bu ülkeye kardeşlik bağıyla bağlı herkesin meselesi benim meselemdir.'' dedi.

Türkiye'de 30 senedir Kürt meselesinin çözümü için bir adım atılmadığını söyleyen Erdoğan, Türkiye'nin doğusunda ve batısındaki annelerin feryadının duyulmadığını kendilerinin bu feryatları dikkate alarak hassas bir siyaset izlediklerini sözlerine ekledi.

banner53
Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?