banner39

Erdoğan'dan 'şiddetli' protestolara tepki

IMF toplantılarını protesto edenlerin cam-çerçeve kırmalarına Erdoğan'dan tepki geldi.

Arşiv 07.10.2009, 12:28 07.10.2009, 14:31
Erdoğan'dan 'şiddetli' protestolara tepki

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan IMF toplantısında yaptığı çağrının Taksim'deki şiddet gösterileriyle bağdaştırılmasına tepki gösterdi.

Başbakan Erdoğan, Yıldız Teknik Üniversitesi akademik yılı açılış töreninde yaptığı konuşmada, bu yöndeki iddialara da cevap verdi.

IMF toplantısında batılı heyetlere "Dışarıdaki protestolara kulak vermemiz gerekir" protestolar sırasında çatışmalar yaşandığını, esnafa zarar verildiğini duyunca "Cam çerçeve indirenleri kastetmedim" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasında şunları ifade etti:  "Ben dışarıdakilerin sesine kulak verin derken dün cam çerçeve indirenleri kastetmedim. Protesto saldırı değildir. Protesto ederken yeni mağdurlar yaratıyorsunuz. Belki de bir aylık cirosunu heba ediyorsunuz. Size 14 nokta tahsis edilmiş orada bağır çağır protestonu yap ama cam çevreyi niye indiriyorsun".

BAŞARIYA YAHUDİ ÖRNEĞİ

Erdoğan, yaptığı konuşmada başarı için Yahudi modelini örnek verdi.

Ben başarıda üç şeye inanırım
- İnsan yönetimi
- Bilgi yönetimi
- Para yönetimi

Bunları başarırsak refahı yakalarız İyi bilim adamları yetiştireceğiz. Parayı iyi yöneteceğiz. Örneğin Yahudilerin çok ciddi keşifleri var. Oturdukları yerden para basıyorlar. Telefonun geçmişinde ve ampulün geçmişinde bunu görüyorsunuz. Hala onun rantını almaya devam ediyorlar.

Ben belediye başkanlığı dönemimde İstanbul'daki Yahudi vatandaşları inceledim. Çoğu mülk sahibi olmazlar en iyi yerlerde kiracı olurlar. Çünkü mülk sahibi olmak parayı bağlar. Ama kiracı olunca parayı işletmeyi sürdürür.  Ama bizler ne yapıyoruz? Elimizde ne varsa gömeriz bir yere ticaret yapmayız."

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?