'Erdoğan'ın bineceği yardım gemisini batırırız'

İsrail eski Genelkurmay Başkanı, Erdoğan'ın yardım gemileriyle Gazze'ye gitmesi durumunda gemiyi batıracaklarını söyledi.

'Erdoğan'ın bineceği yardım gemisini batırırız'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

İsrail eski Genelkurmay Başkan Yardımcısı Uzi Dayan, Türkiye’nin Gazze filosuna refakat etmek üzere savaş gemileri göndermesinin savaş sebebi sayılacağını söyledi. Milliyet'in iddiasına göre, İsrail Ordu Radyosu’na konuşan Uzi Dayan, Türkiye’nin ikinci bir yardım filosuna savaş gemileriyle refakat edeceği yolundaki iddiaları değerlendirdi.

Uzi Dayan, “Bunun bir casus belli kabul edileceği Türk tarafına açık bir şekilde iletilmelidir” dedi. Uzi Dayan, gemiye Başbakan Erdoğan’ın da binmesi halinde ne yapılabileceği yolundaki bir soruya da, “ O zaman gemiyi ele geçirmeye çalışmayız, onu batırırız” diye cevap verdi. Dayan, “Eğer Türkiye’yi bu konuda önceden uyarmazsak, kendilerine güvenleri giderek artar ve kendimizi gerçekten de böyle bir senaryonun içinde buluruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2010, 14:23
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğrucu
Doğrucu - 11 yıl Önce

Sıkıysa bir deneyin.Karşınızda koftan bir Arap ordusu mu var sanıyorsunuz.

çayeli
çayeli - 11 yıl Önce

yardım yapmanında usulu vardır içerde bıten akp israılı kullanıyor tunçelide karli havada buzdolabı dağitmaya veya elektrıği olmayan koye çamaşirmakinası vermeye benzemez

banner39