banner39

Erdoğan'ın hatırlatmasıyla uyanan CHP'ye Alevi sitemi

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasıyla Baykal tarafından da hatırlanan Alevi sanatçı Akkiraz, CHP bizi oy deposu gibi görmemeli dedi.

Arşiv 06.10.2009, 09:50 06.10.2009, 09:50
Erdoğan'ın hatırlatmasıyla uyanan CHP'ye Alevi sitemi

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasıyla gündeme gelen Alevi sanatçı Akkiraz, Deniz Baykal tarafından da hatırlandı. Baykal, sanatçının sitem dolu sözleri üzerine telefona sarılarak ihmalini telafi etmeye çalıştı. Ancak buna rağmen sanatçı Akkiraz, "CHP bizi oy deposu olarak görmemeli" şeklinde mesaj verdi.

Akşam'ın haberine göre, Erdoğan'ın konuşması ve Akkiraz'ın cevabı üzerine, Deniz Baykal, dün ilk iş olarak Akkiraz'ı telefonla arayıp gönlünü aldı. Akkiraz'a, 'Çok önem verdiğim bir sanatçısınız' diye hitap eden Baykal, 'Bir ihmalimiz varsa en kısa sürede telafi etmeye hazırım' dedi.

Sanatçı'nın sitemi üzerine telefonla arayan Baykal'ın  'Şahsıma ilişkin güzel sözlerinizden, dolayı teşekkür ederim. Gerçekten de sizinle fikren yakınız. Ama bu arada, yoğunluktan dolayı size karşı bir ihmalimiz olmuşsa ya da böyle bir algılama varsa, bunu telafi etmek isterim. Bunu telafi etmek de bizzat benim görevimdir. Siz toplumda geniş kesimlerce de sevilen, benim de çok sevip, değer verdiğim, önemli bir sanatçısınız' dediği öğrenildi.

ERDOĞAN HATIRLATMIŞTI

Başbakan Erdoğan'ın AK Parti Kongresi'nde dile getirdiği simge 14 isim arasında sayılmasını Alevi sanatçı şöyle yorumlamıştı:

'Başbakan'ın siyasi fikri bana uzak ama yine de incelik göstermiş. Ben fikren Deniz Baykal'a yakınım ama o da beni anmaz. CHP'lilerin bizi oy deposu gibi görmemesi lazım.'

 

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?