banner39

Erdoğan'ın kararı dünya'da haftanın en önemli olayı

Financial Times gazetesi Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için vereceği kararın dünyada haftanın en önemli olayları arasında olduğunu belirtti

Arşiv 23.04.2007, 12:03 23.04.2007, 12:03
 Erdoğan'ın kararı dünya'da haftanın en önemli olayı

Financial Times gazetesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı için adaylığını koyup koymayacağı açıklamasını, dünyada haftanın en önemli olayları arasında gösterdi.

Dünyanın önde gelen finans gazetelerinden Financial Times'ın, dünyada haftanın en önemli olaylarını değerlendirdiği “The Week Ahead” köşesinde, bu kez Türkiye'de kimin Cumhurbaşkanlığı adayı olup olmayacağı sorusunun yanıt bulacağı ve bunun haftanın en önemli olaylarından biri olacağı ifade edildi.

25 Nisan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için son tarih olduğunu hatırlatan Financial Times, bu Çarşamba haftanın en önemli olaylarından birinin Erdoğan'ın aday olup olmayacağını kaydetti. Gazete, “(25 Nisan'da) Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı adaylığı kapanıyor, gözlemciler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı için aday olup olmayacağını merak ediyor” yazdı.

Financial Times'ın haberinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Cumhurbaşkanı'nı seçebilmek için 3 turlu bir seçim gerçekleştireceği, bu seçimini sonunda 7 yıl boyunca görev yapacak Cumhurbaşkanı'nın belirleneceğini vurgulandı. Gazete ayrıca Erdoğan'ın liderliğini yaptığı AKP'nin de 550 sandalyeli mecliste 363 sandalyeye sahip olduğunu hatırlattı.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?