banner39

Erdoğan'ın toplantısını 'ırkçı parti' bastı

Başbakan Erdoğan ve Bulgaristan Başbakan Stanişev'in basın toplantısı, ırkçı liderin engeline takıldı.

Arşiv 27.03.2008, 13:33 27.03.2008, 14:01
Erdoğan'ın toplantısını 'ırkçı parti' bastı

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Bulgaristan Başbakanı Sergey Stanişev'in ortak basın toplantısı, ırkçı ATAKA Partisi lideri Volen Sderov'un salona gelmesi nedeniyle iptal edildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Balkan gezisinin son durağı Bulgaristan'da resmî temaslarına bugün başladı.

Erdoğan için başkent Sofya'da Aleksandar Nevski meydanındaki Meçhul Asker Anıtı önünde resmî karşılama töreni düzenlendi.

Bulgaristan Başbakanı Sergey Stanişev ile tören kıtasını selamlayan Başbakan Tayyip Erdoğan, daha sonra anıta çelenk koydu.

Erdoğan, karşılama töreninin ardından Başbakanlık binasına geçerek Stanişev ile bir araya geldi. Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkilerin son durumuyla başta Kosova olmak üzere Balkanlar'daki son gelişmeler değerlendirildi.

Erdoğan ve Stanişev görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlenecekti. Ancak basın toplantısı, ırkçı ATAKA Partisi lideri Volen Sderov'un salona gelmesi nedeniyle iptal edildi.

Aleksandar Nevski meydanındaki törenin sona ermesinin ardından, ırkçı ve aşırı milliyetçi görüşleriyle tanınan ATAKA adlı siyasi partinin yandaşları, meydana çıkan bir sokakta gösteri düzenledi.

Ellerinde Bulgar bayraklarıyla Türkiye aleyhine slogan atan gruptakilerin meydana girişi, polis tarafından engellendi. Göstericiler daha sonra dağıldılar.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?