banner39

Erdoğan:Türkiye fırsatlar ülkesi

Dünya Ekonomik Forumunda konuşan Erdoğan Türkiye'nin iyi bir pazar haline geldiğini söyledi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Erdoğan:Türkiye fırsatlar ülkesi

Başbakan Erdoğan Çırağan Sarayındaki forumun açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin artık küresel sermayenin yöneldiği pazarlardan biri haline geldiğini belirtti.

Başbakan Erdoğan konuşmasında şunları söyledi: "Biz yatırımcılar arasında yerli ve yabancı ayırımına son verdik. Türkiye'yi bir fırsatlar ülkesi haline getirdik. Bunun için birçok yasa çıkardık. Bugün Türkiye geleceğine güven duyulan bir ülke haline gelmiştir. Doğrudan yabancı sermaye açısında Türkiye'de sürekli bir artış vardır. Bu yılın ilk 9 ayında Türkiye'ye doğrudan gelen yabancı sermaye 12 milyar doları aşmıştır. Bugün artık Türkiye küresel sermayenin yöneldiği pazarlardan biri haline gelmiştir"

Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Claus Schwab, Türkiye'nin geleceğinden herkesin ümitli olduğunu söyledi.

Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Schwab, basın toplantısında, Türkiye ile ilgili olarak Avrupa Risk Raporu, Rekabet Gücü Raporu ve Türkiye'nin jeopolitik konumuna ilişkin raporlar hazırlandığını, bu iki günlük toplantıda Türkiye'nin ekonomik, siyasi ve jeopolitik gücü, AB ile ilişkileri ve kültürler arası diyaloğun ele alınacağını kaydetti.

Schwab, ''Bölgeleri Birleştirmek-Yeni Fırsatlar Yaratmak'' isimli Türkiye zirvesinde Türkiye'nin bütün yönleriyle tartışılacağını aktardı.
Türkiye'nin Brezilya, Rusya, Çin ve Hindistan gibi yatırım açısından cazip bir ülke olduğunu ifade eden Schwab, ayrıca Türkiye'nin büyük bir ekonomik ve siyasi potansiyele sahip olduğunu vurguladı.

banner53
Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?