banner39

Ergenekon MİT Başkanını da fişlemiş

Ergenekon operasyonu kapsamında ele geçirilen belgelerde MiT Başkanı ve Yargıtay üyeleri tek tek fişlenmiş.

Arşiv 25.03.2008, 15:17 25.03.2008, 17:18
Ergenekon MİT Başkanını da fişlemiş

İşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek'in bilgisayarında çok sayıda yargı mensubu ve MİT Başkanı hakkında fişlemelerin yanı sıra 'olası' bir operasyonda izlenecek yollarla ilgili krokinin de yer aldığı iddia edildi.

Ergenekon Operasyonu kapsamında tutuklanan İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'in bilgisayarını inceleyen polislerin çarpıcı bilgilere ulaştığı belirtildi.

Söz konusu bilgisayarlarda MİT Başkanı Emre Taner ve Yargıtay üyeleriyle çok sayıda yargı mensubu hakkında fişlemelere de rastlandığı ifade edildi.

ÜST DÜZEY BÜROKRATLAR

Son dönemde MİT'e karşı kampanya başlatan Perinçek'in bilgisayarında MİT Müsteşarı Emre Taner hakkında detaylı notların bulunduğu de belirtiliyor.

Taner'in dünya görüşünden dine bakışına, politik düşüncelerinden hükümetle olan ilişkilerine kadar çeşitli bilgilerin yer aldığı notlarda müsteşar hakkında "ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi içinde yer almayı seçti" notunun düşüldüğü iddia edildi.

Bilgisayarlarda ayrıca Yargıtay üyeleri, çeşitli baro başkanları, Ankara Adliyesi'nde görevli çok sayıda yargı mensubu hakkında da 'fiş'ler bulunduğu belirtildi.

Bazı Yargıtay üyeleri hakkında eşlerinin giyim şeklinden, ailelerinin etnik kimliklerine, ilişkide oldukları askerlere kadar çeşitli bilgilere yer verildiği de bilgiler arasında.

Fişleme CD'sinde adları yer alan Yargıtay üyeleri 'Eşi çarşaflı', 'Ağar'a yakın', 'Kızı mühendis, Duygusal ilişkileri var. Görüntü var', 'Tayyip'le anlaştı', 'Menzil Şeyhi'ne bağlı' gibi cünlelerle tarif edilmiş.

Kaynak: Ajanslar

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?