banner15

Ergenekon sanığına VIP karşılama

Ergenekon sanığı Ferit Bernay'ın Samsun havaalanında VIP salonundan çiçeklerle karşılandığı öne sürüldü.

Ergenekon sanığına VIP karşılama

Geçtiğimiz perşembe günü serbest kalan Ergenekon sanığı Ferit Bernay, Samsun havaalanında VIP salonundan çiçeklerle karşılandı

Ergenekon iddianamesinde hakkında "Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme", "TBMM'yi ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme", "TC Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini engellemeye teşebbüs etme", "Hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetme", "Devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri temin etme", "sayı ve nitelik bakımından vahim silah satın alınması ve bulundurulması" gibi suçlamalar yöneltien Ferit Bernay VIP törenle karşılandı.

Ergenekon soruşturması kapsamında yaklaşık iki aydır Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan ve geçtiğimiz hafta içinde tahliye olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay, Samsun'da çiçeklerle karşılandı. Uçaktan inen Bernay, VIP Salonu'ndan çıkartıldı.

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan ve yaklaşık iki aydır tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden geçtiğimiz perşembe günü tahliye olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay, THY'nin saat 12.20 uçağıyla İstanbul'dan kızı Ekin Bernay ile birlikte Samsun'a geldi. Samsun Çarşamba Uluslararası Havaalanı'nda yaklaşık 300 kadar seveni tarafından çiçek ve Türk bayraklarıyla karşılanan Prof. Dr. Bernay, uçaktan indikten sonra VIP Salonu'ndan çıkartıldı. Burada yoğun bir sevgi gösterisi ile karşılanan Bernay'ın duygulandığı gözlendi. Prof. Dr. Ferit Bernay, sevgi gösterileri karşısında "Bu sevgiye karşılık bir bu kadar daha yatılırdı" diyerek espiri yaptı.

Kendisini karşılamaya gelen arkadaşları, yakınları ve öğretim üyeleriyle tek tek tokalaşan Bernay, "En çok bu dostluğu, sevgiyi özledim. İnşallah diğer yurtseverler de bir an önce çıkarlar ve ailelerine ve sevdiklerine kavuşurlar. İçerideyken sizleri ve en çok da kızım Ekin'i özledim. Tekrar dostlarla birlikte olmak çok güzel, ben hep söylüyordum hayatta en önemli şeyin dostluklar olduğunu düşünüyordum. Bütün dostlarıma sevgiler" diye konuştu. Bernay, daha sonra, araç konvoyu eşliğinde bir restorana giderek burada yemek yedikten sonra OMÜ yerleşkesinde bulunan lojmandaki evine geçti.Kaynak: Aktifhaber

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2009, 18:33
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35