banner15

Ergenekon sanığından Baykal'a ağır hakaret

Ergenekon sanığı Engin Aydın'ın Deniz Baykal'a çok ağır hakaretlerde bulunduğu ortaya çıktı.

Ergenekon sanığından Baykal'a ağır hakaret


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ergenekon iddianamesinin üçüncüsünde çok ilginç bir bilgi yer alıyor. İddianamede yer alan belgelerden birinde Ergenekon sanıklarından biri Deniz Baykal için çok ağır hakaretlerde bulunuyor. Hakaretlerde bulunan kişi ise Ali Suat Ertosun'la birlik görüntülenen Engin Aydın.

İddianamenin 57. sayfasında Kent Otel toplantılarının organizatörü olduğu iddia edilen Ergenekon sanığı Engin Aydın, İsmet C. ile 19.08.2008 tarihinde yaptığı telefon görüşmesinde, Baykal'a ağır hakaretlerde bulunuyor.

İddianamede, Aydın'ın, "Şimdi İsmet Paşa aranmıyo mu? Var mı İsmet paşa gibi bi lider? Ecevit bi şovmendi, Baykal bi soytarı" dediği, İsmet C.'nin ise "Hiç sorma" dediği, Engin Aydın'ın "Bu koltuğu hak ediyolar mı?" dediği ve görüşmenin devamında Engin Aydın'ın, "Yav Kazım Kolcuoğlu gibi aslan gibi çocuk millet vekilliğine müracaat yapıyo ediyo o biliyosun Samsun gençlik kolu başkanlığından gelmedir. Kazım Kolcuoğlu İstanbul Baro başkanı. Adaylığını reddediyo Ziraat Mühendisleri Odası başkanı pırıl pırıl bi çocuk. Sabih Kanadoğlu'nu listeye almıyo ya" dediği ve İsmet C'nin ise "Evet ne yapalım" dediği ortaya çıktı.

BAYKAL'A: ŞEREFSİZ!..

Engin Aydın, 02.09.2008 tarihinde Yücel Y. ile yaptığı telefon görüşmesinde Baykal'a yönelik hakaretlerini sürdürüyor. İddianamenin 58. sayfasında, Yücel Y.'nin "Ya bu Amerika bunlar Amerikancı değil mi abi bu Tarafcılar" dediği, Engin Aydın'ın "Tabii canım Amerikancı tabii" dediği, Yücel Y.'nin "Amerika Tayyib'i sildi demek ki abi" dediği, Engin Aydın'ın "Bu o demektir tabii ya. Çok enteresan bana da çok enteresan ya biraz evvel İlhan abiyle konuştum haberi var mı acaba neyse o öğrenmiştir onu" dediği ve görüşmenin devamında Engin Aydın'ın "Yav neler seyredicez ya ve ortada parti yok biliyo musun aha CHP'nin hali Baykal'ın demecini okudun mu bugün parti meclis toplantısını. 'Hantal bi parti haline geldik' diyo. Ulan getiren sen değil misin şerefsiz" dediği belirtiliyor.


Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2009, 15:51
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35