Ergenekon sanığından Kılıçdaroğlu'na tebrik

CHP Genel Başkanlığı'na seçildiğinde Silivri'ye mesaj veren Kılıçdaroğlu'na Ergenekon sanıklarından tebrik geldi.

Ergenekon sanığından Kılıçdaroğlu'na tebrik

Ergenekon'un tutuklu sanıklarından İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, genel başkanlığa seçilen Kemal Kılıçdaroğlu'na kutlama mesajı gönderdi.

Perinçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na gönderdiği kutlama mesajında "Büyük devrimci Atatürk'ün önderliğinde, İstiklal Savaşı ateşleri içinde kurulan CHP'nin genel başkanlığına seçilmemizden sevinç duydum. Yürekten duygularla kutlarım. Türkiyemizin önündeki büyük zorlukları yenmede her başarımız, hepimizin başarısı olacaktır; halkımızın başarısı olacaktır." dedi.

Öte yandan İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin ise 27 Mayıs darbesinin 50. yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. 27 Mayıs'ı bir devrim olarak niteleyen Gültekin, Atatürk Devrim'inin yıkım sürecine dur diyen milletin ordusuyla birleşip direnme hakkını kullandığını iddia etti.

"27 Mayıs, ülkemizi Küçük Amerika yapma, Meclis'teki yapay çoğunluğa dayanarak, Milletin egemenliğini ortadan kaldırma, Devrim Kanunlarının ortadan kaldırılması girişimlerine karşı Cumhuriyet Devrimi'ni muhafaza ve müdafaa etme atağıdır." diyen Gültekin, darbenin haklı, hukuki ve meşru olduğunu savundu.

27 Mayıs'ın 12 Mart ve 12 Eylül'lerin aksine Amerikanın "Our boys"larının değil milletin isyanı olduğunu iddia eden Gültekin, 27 Mayıs'ı gerçekleştirenlerin utanılacak değil övünç duyulacak bir görevi yerine getirdiğini ileri sürdü. 27 Mayıs'ın durdurmak istediği yıkım süreci sonunda bugün muhafaza ve müdafaa edecek bir Cumhuriyetin kalmadığını savunan Gültekin, "Artık yeniden Atatürk Cumhuriyetini kurma günündeyiz. Türkiye, Milli Hükümetine kavuşup yeniden Atatürk Cumhuriyeti'ni kuracaktır." diye konuştu.

Kaynak: Cihan 
 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2010, 15:21
banner53
YORUM EKLE

banner39