Ergenekon zanlısı darbe için ordudan atılmış

Muzaffer Tekin'in darbe yapabileceği için ordudan atıldığı ortaya çıktı.

Ergenekon zanlısı darbe için ordudan atılmış

Ergenekon'un operasyonun önemli isimlerinden Muzaffer Tekin eski bir TSK mensubuydu. Tekin'in, TSK'dan neden atıldığı ortaya çıktı.

Ergenekon tutuklusu emekli yüzbaşı Tekin, intihar girişiminden önce bıraktığı mektupta, emekli Orgeneral Necdet Öztorun'un kendisine 'Darbe yapabilirsin diye seni ordudan uzaklaştırdık' dediğini ileri sürdü.

Türkiye'de kaos ortamı meydana getirip askeri darbeye zemin hazırlamak için tedhiş eylemleri yaptığı belirlenen terör örgütü Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin, ordudan darbe yapabileceği kuşkusu ile atıldığını öne sürdü. Tekin, ordudan atıldıktan sonra karşılaştığı emekli Orgeneral Necdet Öztorun'un kendisine 'İlerde darbe yapabilir düşüncesiyle seni emekli etmeyi uygun gördük' dediğini iddia etti.

Danıştay saldırısından sonra şüpheli sıfatıyla aranırken intihar teşebbüsünde bulunan emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin, emekli astsubay Mahmut Öztürk'e ait villada kendini yaralamadan önce yazdığı 15 sayfalık intihar mektubunun bir bölümünde ordudan atılma nedenlerini anlattı.

ÖZTORUN ANLATMIŞ

Tekin, mektubunun 5'inci sayfasını ordudan yüzbaşı rütbesinde res'en emekli edilmesine neden olan 1984 yılında Tuzla Piyade Okulu'ndaki genç teğmenler ile sivillerin taşı sopalı kavga etmesi olayına ayırdı. Terfi beklerken olayın sorumluluğunu üstlendikten sonra re'sen emekli edildiğini anlatan Tekin, yargısız infaza kurban gittiğini savundu. Yüksek Askeri Şura'da 4-5 generalin emekli edilmesine karşı çıkmasına rağmen ordudan ilişiğinin kesildiğini belirten Tekin, 'Bu olay benim için adalet kefesinin kırılmasıdır' dedi.

Ordudan ayrılmasından sonra karşılaştığı Orgeneral Necdet Öztorun'un kendisine itirafta bulunduğunu ileri süren Tekin, 'Avukat Hakan Sönmez şahittir. Emekli edilmemin asıl nedenini Öztorun Paşa, 'Bir yüzbaşı nasıl bu kadar etkin ve sevilir. İlerde darbe yapabilir düşüncesiyle seni emekli ettiler' diyerek açıkladı' diye kaydetti.

Kaynak: Star
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2008, 18:40
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35