Ergenekon'da biri eski bakan 23 gözaltı...

Ergenekon operasyonu kapsamında eski adalet bakanlarından Seyfi Oktay'ın evinde arama yapılıyor.

Ergenekon'da biri eski bakan 23 gözaltı...

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ergenekon soruşturması kapsamında Ankara merkezli operasyonda 20 adreste 23 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında eski Adalet Bakanı Oktay da var.
    
Terörle Mücadele ekipleri şu anda Ergenekon kapsamında yapılan operasyonla eski adalet Bakanı Seyfi Oktay'ın evinde arama yapıyor. 

"Ergenekon soruşturması kapsamında yargılama sürecini etkilemeye yönelik faaliyetleri olduğu" iddia edilen bazı kişilere yönelik İstanbul ve Ankara başta olmak üzere çeşitli illerde belirlenen adreslerde polis tarafından arama çalışması başlatıldı.

Soruşturma kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının dün gece geç saatlerde gönderdiği talimat doğrultusunda Ankara Terörle Mücadele Şube müdürlüğü ekipleri, sabah erken saatlerde 12 adreste arama başlattı. Yetkililer, aramaların halen devam ettiğini belirtti.

Bu çerçevede, eski Adalet Bakanı Oktay'ın Keçiören 19 Mayıs Caddesi'ndeki evinde de arama yapılıyor. Polis ekiplerinin yaklaşık 1.5 saat önce başlattığı
aramada, Oktay'ın avukatının da bulunduğu öğrenildi.

Soruşturma kapsamında, İşçi Partisi Genel Merkezi'nde de arama yapıldığı bildirildi. Operasyonda ayrıca, emekli Albay Cafer Balçık ve İP Genel başkanı Yardımcısı avukat Cengiz'in de gözaltında olduğu belirtildi.

İŞÇİ PARTİLİ AVUKATIN BÜROSUNDA ARAMA YAPILIYOR

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Cengiz'in avukatlık bürosunda polis arama yapıyor. Avukat Mehmet Cengiz'in ise Antalya'da gözaltına alındığı belirtiliyor.

Ankara Sıhhiye Merkez İşhanı'nda bulunan büronun önünde toplanan İşçi Partili bir grup ise 'Hükümet gidecek plan çökecek' şeklinde slogan atarak, alkışlı protesto yaptı. Sivil ve resmi polisler çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2010, 11:51
banner53
YORUM EKLE

banner39