banner39

Ergenekon'un danıştay saldırısıyla bağlantısı

Ergenekon operasyonunda ele geçirilen bir belgede Danıştay Saldırısı ile Ergenekon arasındaki bağlantıyı net bir şekilde ortaya koydu.

Arşiv 29.03.2008, 10:18 29.03.2008, 10:28
Ergenekon'un danıştay saldırısıyla bağlantısı


Ergenekon'un 4. dalga operasyonunda ele geçirilen 'Son bilgi' başlıklı belgede Zekeriya Öztürk ile Muzaffer Tekin'in Danıştay tetikçisiyle ilişkisi anlatıldı

Ergenekon örgütüne yönelik yürütülen operasylonların dördüncü dalgasında ele geçirilen bir belgede Danıştay Saldırısı ile Ergenekon arasındaki bağlantının net bir şekilde ortaya koyduğu iddia edildi. İşte Danıştay Saldırısı'nın hükümlü tetikçisi Alparslan Arslan ile Ergenekon terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla tutuklanan Zekeriya Öztürk ve Muzaffer Tekin'in ilişkilerini göz önüne serdiği öne sürülen 'Son Bilgi (Sağlam)' başlıklı yazı:

BALTA LİMANI'NDA 'VIP' YEMEK

'İsmail Peker ve Zekeriya Öztürk (Ümraniye bombaları ve Ergenekon'dan tutuklu), Baltalimanı'nda Doğa Balık Restoranı'na (eski Şaziye Barın bitişiği) sıkça birlikte gidiyorlar. Orada bir Dr. Yüzbaşı, bir üsteğmen ve başka subaylarla birlikte MİT mensuplarıyla da birlikte oluyorlar. Restoran'ın sahibi (adı bilinmiyor öğrenilecek) ve işletmecisi Ahmet adlı şahıs yeraltı dünyasıyla ilişkili.Ahmet ve adamları Sedat Peker'le silahlı çatışmaya girmiş (bu olay gazetelere de yansımış) Ahmet artık restoranda çalışmıyor.

ARSLAN'A 'AMCA' DİYORLAR

Söz konusu subaylardan biri, restoran sahibine bir adet glock satmış. İsmail Peker'in çocukları Alparslan Aslan'a (Danıştay Katliamı'nı gerçekleştirilen ve ağırlaştırılmış müebbete çarptırılan hükümlü) amca diyor. (M. Tekin tanık olmuş) İsmail Peker'in Bulgar uyruklu Osman adında çok yakın bir arkadaşı var.

ÇANAKKALE GEZİSİ

18 Mart kapsamında Çanakkale'ye yapılan bu geziye İsmail Peker, Zekeriya Öztürk ve M. Tekin birlikte katılıyorlar. Çanakkale garnizon komutanı ya da etkinlikleri yöneten kişi olan Albay üçlüye çok yakın ilgi gösterip birçok kolaylık sağlıyor. Nedeni İsmail Peker'i tanıması. Peker bu duruma 'Asteğmenken komutanımdı' diye açıklıyor. M. Tekin, Peker'in verdiği bilginin doğruluğundan şüphelenip, sonradan albayı arıyor ve 1985'te Güneydoğu'da aynı birlikteydik yanıtını alıyor.'

Kaynak: Star Gazetesi

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?