banner39

'Ermeniler de, biz de kurbanız!'

Müslümanlar neden İttihatçı Talat Paşa'nın cinayetlerini örtmeye çalışırlar ki?' diyen Dilipak, 'Ermeniler de bizler de aynı çetenin kurbanıyız' dedi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'Ermeniler de, biz de kurbanız!'

Bir Başka Açıdan Ermeni Sorunu

Müslümanlar neden İttihatçı Talatın cinayetlerini örtmeye çalışırlar ki!
Ne yani, Bunları, Müslümanları mı, Osmanlıyı mı, Türkleri mi savunuyorlar Ermenilere karşı.

Yok böyle bir şey..

Ermeni tehcirini ve ardından yaşanan olayları tezgahlayanlarla İslama “İrtica”, Müslümanlara “Mürteci” diyenler aynı cuntanın adamları idi.. Osmanlıyı yıkanlar da onlardı. Yani biz aynı ihanet çetelerinin kurbanı olduk..

Ermeniler Osmanlı literatüründe “Kavmı sadıka” olarak anılır, daha diğer bir çok kavim gibi.

Aşkalede, Maraşta, daha bir çok yerde ne oldu derseniz, çok şey oldu. Heryerde kanlı dereler, Kanlı geçitler var.. Çok kan aktı.. Ruslar Ermenileri arasından buldukları komitacıları silahlandırıp Müslüman köylerine saldırttılar. Fransızlar da öyle, İngilizler de. Amerikalılar da kışkırttı Ermenileri, Yunanlılar da.. İttihatçılar da birilerini kışkırtıp Ermeni köylerini bastırdılar. Ermeni zenginlerin bağını bahçesini, servetini yağmaladılar. Tehcir sona erdiğinde ortaya çıkan kaptalist sermaye, mütegallibe takımına bakın bakalım, kimlermiş?

Demem o ki, her iki kesimde de zalimler ve Mağdurlar vardı..

Burada yanlış olan bu işten Müslümanları, Osmanlıyı, Türkleri ya da Ermenileri bir bütün olarak sanık sandalyesine oturtmak.. Her Ermeniyi Asala militanı gibi görme yanlışı.. Her Osmanlı da Talat değildi..

Osmanlıyı yıkmaya karar verenler, 1914 sonrası Çanakkale savaşının ardından Filistinin işgaline hız verenler, Osmanlıyı içeriden çökertmek ve batılıları Osmanlının başına bela ederek İsraile giden yolda önlerindeki Osmanlı engelini kaldırmak için etnik ve dini toplulukları kışkırtma yoluna gittiler.. Ermeni Meselesinin arkasında da bunlar var, Rum meselesinin arkasında da.

Baksanıza Abdulhamide “Kızıl Sultan” diyen, suikast düzenleyen kim? Bir Ermeni komitacı. Ermenileri sürgüne gönderen kim ? Talat Paşa. Peki Talat Paşa kime karşı? Abdulhamid’e karşı..

İttihat Terakki komitacıları, biz Türkleri, Kürtleri, en genel anlamda Müslümanları, Osmanlıyı ne kadar bağlarsa, Ermeni komitacılar da Ermenileri o kadar bağlar.
Zaten bu olaylar ortaya çıktığında savaş yılları idi ve Osmanlıyı bir darbeci cunta yönetiyordu.. Türkler ve Ermeniler gerçeği görmeli artık ve bu kirli oyuna daha fazla alet olmamalı..

Ortada kanlı ve kirli bir oyun var..

Ermenilere karşı İttihatçıları kışkırtanlarla, Ermenileri Osmanlıya karşı kışkırtanlar aynı çevreler. Bunun adı bu gün de yürürlükte olan “Kontrollü bunalım Stratejisi” “Tavşana kaç, tazıya tut” diyeceksin..
Ne yani, şimdi bizim laikçiler canhıraş bir şekilde Osmanlı zamanında yaşanan bir olay sebebi ile Osmanlıyı mı savunuyorlar? Müslümanları mı savunuyorlar. Yok canım, Osmanlıyı yıkan ve Ermeni meselesini ortaya çıkartan İttihatçıları savunuyorlar. Bu gün bu tezgahı sürdürenler İttihatçıların bu günki manevi mirasçılarıdır.. Medya, mafya, Sermaye, Siyaset, Bürokrasi arasındaki karanlık ve kanlı, derin güç, bu darbeci kadrolar aynı mirasın paydaşlardır..
Ben bu katillerin cinayetlerine niye ortak olayım. Onların kanlı eylemlerinin sorumluluğunu taşıyayım, Talatı bir kambur gibi sırtımda taşıyayım..

Bu gün hala bu kanlı ve kirli oyun devam ediyor. Birileri geçmişin trajik olaylarından yola çıkarak yeni kavgalar üretmeye çalışıyorlar..

Yapılması gereken Ermenilere karşı Türklerin mazlumiyeti, ya da Türklere karşı Ermenilerin mazlumiyeti üzerinden kışkırtıcı raporlar yayınlamak değil. Allah bize “Adil şahidler” olun der.. “Bir kavme olan düşmanlığınız sizi onlar hakkında adaletsizliğe sevketmesin” der.. Kimin haklı olduğu, öldürülenlerin kafatası sayıları sayılarak ya da kanları tartılarak ölçülmez.. “Bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir”.. Her olay tek tek ele alınır..
Her iki kesimde de kurbanlar ve katiller var. Biz her iki kesimin kurbanlarının acılarını paylaşıp, katillerini lanetleyelim..Tekrar söylüyorum, Türkler ve Ermeniler, Müslümanlar ve Osmanlı aynı kirli komplonun kurbanı olduk.. Talat haininin kimin adamı olduğuna bakalım..
Bakım bu Fransızlar güya sureti haktan gözüküyorlar.. Onların Afikada, Asyadaki cinayetlerini anlatmaya gerek yok.. Hele Cezayiri tartışırken dudaklarımızın yanması gerek. Fransızlar Cezayirde Arap kardeşlerimizi birbirine kırdırır, katliamlar yaparken biz Fransanın yanındaydı.. İsraili ilk, Cezayiri son tanıyan ülke olduk o zamanlar.. O haksızlıklar olurken susmadık, zalimleri destekledik.. Şimdi kalkıp Fransanın cezayirde yaptıklarını anlatarak Fransayı köşeye sıkıştıracağız..

Maraşta Ermenileri silahlandırıp Müslümanların üzerine saldırtan Fransa değil. Geri giderken silahlı Ermeni grublarını Müslümanların önüne atıp gitmedi mi? Birileri, bu gün de olduğu gibi bu ülkenin evlatlarının kanları ve gözyaşları üzerine kendilerine iktidar ve servet üretmek istiyor.. Bu gün gelinen noktada yapılanlar da barışa, hakikate hizmet etmiyor.
Tekrar söylüyorum, bu gün bile hala başımızın belası olan irtica tartışmalarını başlatarak Müslümanları o günlerde lince tabi tutup, camileri kurşunlatanlarla, Ermeni tehcirini ve ardından gelen müessir olayları tezgahlayanlar aynı çevrelerdi. Biz ve Ermeniler aynı katil sürüsünün kurbanı olduk..

Ruslar doğudan girip Ermenileri silahlandırmadan önce, Allahuekber dağlarındaki trajedinin arkasında aynı İttihatçı çetesinin Almanlarla birlikte Rusyaya saldırdıklarını unutmayın. Çanakkale savaşı da böyle çıktı.. İş püf noktası burası..

Biz takip adı Müslüman adı katil çetesinin Trapzon kalesinin Ermeni mahallesine bakan yamaçlarında olacak, her gün bir Ermeniyi salladırıp ipini kesen, vadiden aşağı yuvarlanan cesedini etçil kuşlara yem ettiğini unutmayalım.. Katil sürüsü bir kısım Ermenilerin de masum Müslüman kadınların karınlarını deşip bebelerini parçaladıklarını.. Bizim burada kimin yanında duracağımız belli değil mi?

Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana, zalime karşı olacağız..

Tarih övgü ya da sövgü kitabı değildir.. Tarihin tanıkları ve sanıkları kaybolmuş davalarının yeniden görülmesi ya da bunların bir kan davasına döndürülmesi değil olması gereken.. Bu acı olaylardan ders alarak ortak geleceğimiz için barışçı bir proje üretmektir olması gereken.. Türk, Müslüman ve Ermeni düşmanlığı üzerine kurulu her propoganda bu kanlı olayların devamı için katkı anlamına gelecektir.. Ve her iki kesim ve sureti haktan gözükerek ortaya çıkanlar, bir çok diğer ülke de bunu yapıyor..

Suç şahsidir. “Babalar koruk yediklerinde oğullarının dişleri kamaşmaz.”

Uyanalım ve her iki kesimin üzerinde oynanmak istenen kirli oyunu el birliği ile bozalım.. Fransız Sosyalistlerinin bu yüzkarası çıkışları bizim için bazı şeyleri yeniden düşünmek açısından bir fırsat olsun. Bu fırsat herkes için, Ermeniler, AB ve Fransa için.

Selam ve dua ile.

 

Kaynak: Vakit

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?