Ermeniler, göstericiyi para ile susturdu

Beyaz Saray önünde protesto gösterisi yapan Ermeniler başka bir göstericiyi para verip susturdu.

Ermeniler, göstericiyi para ile susturdu


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

 
Sözde Ermeni soykırımının yıldönümü olarak kabul edilen 24 Nisan öncesi Washington'daki Beyaz Saray önünde protesto gösterisi yapan Ermeniler, "İsa'yı istiyoruz" diye bağıran başka bir göstericiyi para verip susturdular.

Ermeniler, 24 Nisan öncesi dün Beyaz Saray önünde gösteri yaptı. ABD Başkanı Barack Obama'dan, sözde soykırımı tanıyacağı sözünü tutmasını isteyen Ermeniler, yaklaşık 2 saat süren gösteri sırasında Türkiye'ye kin kustular. Atatürk'ü Hitler'e benzeten Ermeniler, Türk bayrağı ile Nazi bayrağını eş tutttular. 'Mustafa Kemal soykırımın babası' yazan dev bir pankart taşıyan Ermeniler, Türkiye'nin ABD'yi susturduğunu iddia ederek ağızlarını kırmızı bantla bağladılar.

Ermenilerin megafonla Türkiye karşıtı konuşmalar yaptığı sırada, Beyaz Saray önüne bir evsiz Amerikalı gelerek ''İsa'yı istiyoruz'' diye bağırmaya başladı. Evsizin sesinin Ermenileri bastırması üzerine bizzat devreye ABD'deki en büyük Ermeni kuruluşu olan ANCA'nın Başkanı Aram Hamparyan girdi. Evsizin yanına gidip susmasını isteyen Hamparyan, göstericiye 10 dolar verdi. Bunun üzerine evsiz, "Bu bey bana 10 dolar verdi sessiz olmam için. Ben de parayı dinliyorum. Beyfendi 10 dolar ödedi" dedi.
 
 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2010, 08:07
banner53
YORUM EKLE

banner39