banner15

Ermenistan suikasti kınadı

Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan ve Dışişleri Bakanı Vartan Oskanyan, Hrant Dink'in katledilmesini kınadıklarını bildirdiler.

Ermenistan suikasti kınadı

Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan, gazeteci Hrant Dink'in katledilmesini kınadı.

Basın sözcüsünün açıklamasına göre Koçaryan, Dink'in ailesine başsağlığı diledi.

Koçaryan, “Bu tanınmış gazetecinin öldürülmesi, birçok soruyu beraberinde getirmiştir. Bu cinayet, en sert şekilde kınanmalı” ifadesini kullandı.

Ermeni Devlet Başkanı, “suçlunun bulunup cezalandırılması için elden gelenin yapılacağını umduğunu”da bildirdi.

ERMENİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI OLAYI KINADI

Ermenistan Dışişleri Bakanı Vartan Oskanyan, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesini kınadığını belirterek, “Türk Ermenisi gazeteci Hrant Dink'e suikast yapılması haberi bizim için büyük bir şok” dedi.

Vartan Oskanyan açıklamasında, Hrant Dink'in, insanlar arasında karşılıklı diyalog, anlayış ve barış olacağı inancıyla yaşadığını ifade ederek, “Bu olayı, nedeni ne olursa olsun kesinlikle kınıyor, Türk yetkililere sorumlularla ilgili herşeyin açıklığa kavuşturulması çağrısında bulunuyoruz” dedi.

Öte yandan AGİT Basın Özgürlükleri Temsilcisi Miklos Haraszti de, Dink'in öldürülmesini kınadığını ifade ederek, “Korkakça yapılan bir eylemin trajik bir kayıpla sonuçlandığını” söyledi.

Merkezi Erivan'da bulunan Mediamax Ajansı'nın haberine göre Haraszti, Dink'e düzenlenen saldırının sorumlularının bir an önce bulunması çağrısında bulundu

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35