banner15

Ermenistan'dan Zeytin Dalı

Ermeni Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile önkoşulsuz diplomatik ilişkiye hazır olduğunu açıkladı. Erdoğan da 'tekliflerini bir görelim' dedi.

Ermenistan'dan Zeytin Dalı

Ermenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Arman Kirakosyan, Ermenistan'ın Türkiye ile diplomatik ilişkiye şartsız hazır olduğunu bildirdi.

Kirakosyan, gazeteci Hrant Dink'in Bakırköy'deki evine gelerek, ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kirakosyan, "Ermenistan Cumhuriyetini temsilen törene geldim. Törene katılanların ayrım yapmadan paylaştıkları acı beni çok etkiledi" dedi.
Türkiye-Ermenistan diplomatik ilişkileri hakkındaki soru üzerine de Kirakosyan, ''Ben, Türk Dışişlerinin daveti üzerine değil, Ermenistan Cumhuriyetini temsil için cenazeye katıldım. Ancak Ermenistan, koşulsuz şartsız Türkiye ile diplomatik ilişkiye hazırdır'' diye konuştu.

''TEKLİFİ BİLMEDEN YORUM YAPAMAM''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan'ın ''Türkiye ile koşulsuz şartsız diplomatik ilişkiye hazır olduğu'' açıklamasına ilişkin, ''Ermenistan'dan nasıl bir açıklama yapılmış, teklif gelmiş, bunu bilmeden yorum yaparsam, bu benim gayriciddi bir yaklaşım içinde olduğumu gösterir'' dedi.

Başbakan Erdoğan, bir gazetecinin, ''Ermenistan'dan, 'Türkiye ile her konuda koşulsuz görüşme yapılabileceği' açıklaması geldi. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?'' sorusu üzerine Erdoğan, şunları kaydetti:

''Ermenistan'dan nasıl bir açıklama yapılmış, teklif gelmiş, bunu bilmeden yorum yaparsam, bu benim gayriciddi bir yaklaşım içinde olduğumu gösterir.

Bu doğru olmaz. Konuyu iyice görüp öğrendikten sonra yarın ben bir açıklama yaparım ya da Dışişleri yapar. Henüz teyit edilmiş bir bilgi yok.''

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48