banner39

Eroğlu: İlk işimiz araştırma olacak

Tek başına iktidar olacaklarını savunan Derviş Eroğlu, "İlk işimiz yolsuzlukları araştırmak" dedi.

Arşiv 09.04.2009, 00:10 09.04.2009, 00:10
Eroğlu: İlk işimiz araştırma olacak


KKTC'de ana muhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Derviş Eroğlu, 19 nisan seçimlerinde tek başına iktidara gelmeleri halinde "Hükümette yapacakları ilk işin Başbakanlık Teftiş Kurulu'nu kurarak araştırma yapmak olduğunu" söyledi.

Eroğlu, partisinin Lefkoşa Gönyeli'de düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, "Sandıktan tek başına iktidar olarak çıkacaklarını" öne sürerek, şunları kaydetti:

"Biz, tabii Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) gibi yalanlara dolanlara sarılarak, Avrupa Birliği'nden (AB) medet umarak, bazı ifadeleri ve bazı beyanatları malzeme yaparak iktidar yolunun açılacağına inanan bir parti değiliz. Biz, bu ülkede namusumuzla, biz bu ülkede şerefimizle yıllardan beri hizmet veren bir partiyiz ve UBP olarak seçimlerde de sizlerden onay istiyoruz, iktidar için onay istiyoruz."

Hükümetin büyük ortağı CTP'yi de eleştiren Derviş Eroğlu, "CTP sermayeyi bitirdi" dedi.

Halkın iradesine saygı duymak gerektiğini belirten Derviş Eroğlu,"CTP'nin işi bitti, gelmemek üzere gidiyor. Korkuyorlar, çünkü beş yıllık icraatları döneminde öyle yolsuzluklar yaptılar, öyle rüşvetler yuttular ki, hükümete gelir gelmez, ilk yapacağımız iş, Başbakanlık Teftiş Kurulu'nu kurarak araştırma yapmaktır. İskanda neler yaptılar, tapuda neler yaptılar, turizm bölgelerini verirken neler kaptılar? 'Elektrik santralları aldık' diyerek nutuk atarken yüzde kaç komisyon aldılar? Bunları hep soracağız. İşte korktukları için yalana dolana başvurdular. Ama korkunun ecele faydası olmadığını biz biliriz, o da öğrenecek, o da bilecek"diye konuştu.

Kaynak : AA

banner53
Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?