Ersöz'ün avukatından Adli Tıp talebi

Ergenekon tutuklusu emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün avukatı savcılığa adli tıp talebinde bulundu.

Arşiv 02.02.2009, 15:04 02.02.2009, 15:04
Ersöz'ün avukatından Adli Tıp talebi
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra rahatsızlıkları nedeniyle Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün avukatı, müvekkilinin cezaevi şartlarında tedavi olamayacağının belirlenebilmesi amacıyla Adli Tıp Kurumu'na sevki için savcılığa başvurdu.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelerek ''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcılarından Murat Yönder'e dilekçe veren avukat Ali Rıza Dizdar, adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Dizdar, dilekçenin, müvekkili Ersöz'ün cezaevi şartlarında tedavi olamayacağının belirlenebilmesi için Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesinin savcılık tarafından talep edilmesini içerdiğini kaydetti.

Halen hastanede tedavi gören Ersöz'ün sağlık durumunun cezaevi şartlarına uygun olmadığını öne süren Dizdar, dilekçesinde Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanun'un 16. maddesi ve CMK'nın 103. maddesine uyarınca talepte bulunduklarını ifade etti.

Kaynak: Ajanslar


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?