banner39

Ersöz'ün tahliye talebi reddedildi

Ergenekon soruşturmasının tutuklu sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün tahliye istemi reddedildi.

Arşiv 09.04.2009, 01:25 09.04.2009, 01:25
Ersöz'ün tahliye talebi reddedildi


İkinci Ergenekon İddianamesi'nde ismi tutuklu sanıklar arasında yer alan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün tahliye talebini değerlendiren mahkeme heyeti, redd kararı verdi.

Talebi reddeden mahkeme, gerekçe olarak Ersöz'ün yurtdışına kaçışını gösterdi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği kararda, Levent Ersöz'ün sağlık sorunları nedeniyle tutuklu bulunduğu süreyi hastanelerde geçirmiş olduğu ve bu nedenle cezaevi koşulları ile şu andaki sağlık durumu arasında bir ilinti ve ilişik kurulmasının yasal ve tıbbi olarak mümkün olmadığı vurgulandı.

Mahkeme, Ersöz'e şu anda uygulanan tedavinin üst düzeyde bulunduğunu ifade ederek, gerekli muayene, tedavi ve müdahalenin konularında uzman akademik yönden yetkin kişiler tarafından yerine getirildiği ve halen GATA'da tedavisinin devam ettiği belirtildi.

Ersöz'ün sahte kimlikle yakalanmış olduğunun altını çizen mahkeme, kaçma şüphesinin devam ettiğini, bu nedenle tahliye talebinin reddine karar verildiğini belirtti. Kararda, Ersöz'ün talep etmesi durumunda Adalet Bakanlığı tarafından belirtilen tam teşekküllü hastanelere sevkinin sağlanmasının mümkün olduğunu ve hekim seçme hakkı bakımından bu hastanelerde kendisinin seçtiği hekimler tarafından muayene ve tedavisinin sağlanması gerektiğine karar verdi.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?