banner39

Ersöz'ün üzerinde şifreli belge bulundu

Ergenekon sanığı emekli tuğgeneral Levent Ersöz'ün üzerinden şifreli belge çıktı.

Arşiv 15.01.2009, 14:33 15.01.2009, 17:22
Ersöz'ün üzerinde şifreli belge bulundu


Ergenekon soruşturması çerçevesinde uzun süredir aranan ve bu sabah Ankara'da yakalanan emekli tuğgeneral Levent Ersöz'ün üzerinden şifreli belge çıktı.

Ergenekon soruşturması kapsamında aranan Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, prostat ameliyatı olmak için geldiği hastanede yakalandı. Özel 100. Yıl Hastanesi'nde doktor kılığına giren polislerin yakaladığı Ersöz'ün 6 Aralık'ta yine Ankara-Çayyolu'nda A Klinik Tıp Merkezi'nde muayene olduğu belirtildi. Mehmet Orhan Gülcü sahte kimliğiyle yakalanan Ersöz'ün üzerinden çeşitli kurumlara ait sahte kimlikler çıktı.

Eski Jandarma İstihbarat Başkanı Emekli General Ersöz'ün aylardır bulunduğu Rusya'dan deniz yoluyla Türkiye'ye geldiği, sağlık sorunları sebebiyle Kırşehir'de görevli Jandarma Astsubay S.G ve yeğini Baran Tayral tarafından hastane hastane dolaştırıldığı belirlendi.

Ankara'da hastanede gözaltına alınan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün 1 ay 10 gündür Ankara'da olduğu ortaya çıktı. Yurda giriş yapmasının ardından çok sıkı bir şekilde takip edilen Ersöz'ün Kırşehir'de görevli Jandarması Astsubay S.G tarafından Zonguldak'tan yurda sokulduğu öne sürüldü. Yurda giriş yapan Ersöz'ün Ergenekon davasında tutuksuz yargılanabilmek için sağlık raporu almaya çalıştığı, ilk önce Ümitköy'de A Klinik Tıp Merkezi'ne gittiği, buradaki tedavisinin ardından sahte kimlikle Balgat'ta Özel 100. Yıl Hastanesi'ne gelerek prostat tadevisi için gün aldığı belirtildi.

ARALIK AYINDA ANKARA'DA 3 DEFA HASTANEYE GİTTİ

Ergenekon firarisi emekli Tuğgeneral Ersöz'ün ilk kez 6 Aralık 2008 tarihinde hastaneye acil olarak başvurduğu belirlendi. Ümitköy Özel A Klinik Tıp Merkezi Başhekimi Üroloji Uzmanı Bülent Yetim, Ersöz'ün Mehmet Orhan Gülcü kimliğiyle hastanelerine başvurduğunu, prostat büyümesi teşhisi koyduklarını açıkladı. Ersöz'ün 15, 29 Aralık tarihlerinde de kontrol için hastanelerine geldiğini ifade eden Yetim, "Gerekli testler yapıldı sonuçlarına bakıyorduk. Sonunda ameliyat olmasına karar verdik." diye konuştu.

Şüphelendiği bir durum olmadığını belirten doktor Bülent Yetim, kendisinin klinikte misafir hekim olduğunu, ameliyat için de 100. Yıl Hastanesi'ni tercih ettiklerini belirtti. Özel 100. Yıl Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Talat Aydın ise Levent Ersöz'ün gözaltına alınmasını şöyle anlattı: "Ersöz, Ümitköy'deki A Kliniği'nden buraya geldi. Polisler sivil olarak hastaneye geldiler. Daha sonra gözaltı yaptılar. Ersöz'ün yanında iki kişi daha vardı. Üzerinden çok sayıda çeşitli kurumlara ait kimlik çıktı. Mehmet Orhan Gülcü adıyla kayıt yaptırmış. Polis gözaltı yapıldıktan 40 dakika sonra hastaneden götürüldü."

YAKALANMAMAK İÇİN SAKAL BIRAKTI GÖZLÜK TAKTI

Prostat ameliyatı için geldiği hastanede polisin başarılı operasyonuyla gözaltına alınan Emekli Tuğgeneral Ersöz'ün tanınmamak için kılık değiştirmesi dikkatlerden kaçmadı. Sakal ve bıyık bırakan Ersöz, gözlük taktı. Polis tarafından gözaltına alınmasının ardından Adliyeye sevk edilen Ersöz, bugün İstanbul'a gönderilecek.

ERSÖZ'E YARDIM EDEN YEĞENİ VE BİR ASTSUBAY'DA GÖZALTINDA

Emekli general Ersöz'e yardım ettikleri öne sürülen Kırşehir Jandarma Komutanlığı'nda görevli astsubay S.G ile Ersöz'ün yeğeni B.K. da Ankara'da gözaltına alındılar. Her ikisi de Ersöz'e yardım ve yataklıkta bulunmakla suçlanıyor. Ankara'da gözaltına alınan Ersöz, İstanbul'a gönderilecek. Bu arada eşinin gözaltına alındığını öğrenen Muzaffer Ersöz avukatıyla birlikte emniyete gelerek bilgi aldı.

Kaynak: Ajanslar


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?