banner39

Ertegün New York'ta anılacak

İki ay önce hayatını kaybeden dünyaca ünlü müzik adamı Ahmet Ertegün için New York'ta anma toplantısı yapılacağı duyruldu.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Ertegün New York'ta anılacak

ATS Başkanı Murat Köprülü ve toplantının yapılacağı Manhattan'daki The New School Üniversitesinin Rektörü Bob Kerrey, ATS'nin merhum onursal başkanı Ahmet Ertegün'ü anma toplantısının 2 Mart günü gerçekleştirileceğini açıkladılar.

Açıklamada, kısa bir müzik programının da yer alacağı törenin, Türk-Amerikan toplumuna ve Türkiye'nin Amerikalı dostlarına, Ahmet Ertegün'ün iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirme çabalarını anma imkanı vereceği belirtildi.

Toplantıda, Köprülü ve Kerrey'in yanı sıra Türkiye'nin Los Angeles Başkonsolosu Engin Ansay, Newsweek dergisinin kıdemli editörlerinden Lally Weymouth, dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz, Lexin Capital firmasının kurucusu Metin Negrin, Traditional Crossroads müzik şirketinin kurucusu Harold Hagopian ile yakında Amerika'nın PBS televizyon kanalında yayınlanacak olan ''Atlantic Plak Şirketi: Ahmet'in İnşa Ettiği Ev'' adlı belgeselin yönetmeni Susan Steinberg'in birer konuşma yapacağı bildirildi.

(aa) 

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?