banner39

Ertegün'ün cenazesi Türkiye'de

Amerika'da hayatını kaybeden Atlantic Records'un sahibi Ahmet Ertegün'ün cenazesi,İstanbul'a getirildi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Ertegün'ün cenazesi Türkiye'de

Ertegün'ün cenazesini taşıyan ve New York'taki “Vulcan” havayolu şirketinden kiralanan Boing 757-200 tipi özel uçak, saat 16.00'da Sabiha Gökçen Havalimanı'na indi. Ahmet Ertegün'ün eşi Mica Ertegün, Time Warner şirketinin CEO'su Lyor Kohen ile Ertegün'ün yakınları ve arkadaşlarından oluşan toplam 29 kişi de aynı uçakla İstanbul'a geldi.
Heyeti, daha önce Amerika'dan gelen Ertegün'ün yeğenleri Leyla ve Aslı Ertegün ile Ahmet Ertegün'ün kardeşi Nasuhi Ertegün'ün eşi Selma Ertegün, iş adamları Rahmi Koç ve Selahattin Beyazıt karşıladı.

Cenazenin uçaktan indirildiği sırada basın mensuplarının aprona girmelerine izin verilmemesi nedeniyle gazeteciler dışarıdan fotoğraf çekebildiler. Ahmet Ertegün'ün naaşı daha sonra cenaze arabasına konularak, Karacaahmet Mezarlığı gasilhanesine götürüldü. Ahmet Ertegün'ün cenazesi yarın Altunizade'deki İlahiyat Fakültesi Camii'nde öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından vasiyeti üzerine Sultantepe Özbekler Tekkesi'ndeki aile kabristanında toprağa verilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?