banner15

Eruh'ta PKK katliamı yıldönümünde festival

PKK'nın 15 Ağustos 1984 yılındaki katliamı Eruh'ta kutlandı.

Eruh'ta PKK katliamı yıldönümünde festival
PKK ilk katliamını 15 Ağustos 1984 yılında Eruh'ta yapmıştı. Katliamın 15. yıldönümünde Eruh iki olay ile gündeme geldi. Abdullah Öcalan Kürt sorunuyla ilgili yol haritasını buradan açıklayacağını söyledi. Eruh'lu belediye başkanı da 15-16 Ağustos tarihleri arasında ilçede bir festival organize etti.

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, DTP Siirt İl Başkanı Sıdık Taş ve Eruh DTP İlçe Başkanı İbrahim Şen'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin katıldığı basın toplantısında açıklamayı okuyan Eruh Belediye Başkanı Mehmet Melih Oktay festival için hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Hakkari'de çıkan çatışmada hayatını kaybeden Muhsine Ete'nin (Sema) cenazesinin Siirt'e getirileceğine dikkat çeken Oktay, "Festival çalışmalarımız coşkuyla sürerken, çatışmalı ortamın sonucunda tekrardan şahadet haberleri gelmekte ve Siirt'te bir anne yine göz yaşı dökmektedir." dedi.

Oktay'ın ardından söz alan Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak da bütün Türk aydınlarının, demokrasi dostlarının ve insan hakları savunucularının festivale davetli olduğunu söyledi. 15 Ağustos'ta başlayacak festival, 16 Ağustos yapılacak basın açıklaması ile sona erecek.

 

Kaynak: CİHAN


Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2009, 17:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35