banner39

Eruygur'dan medya fişlemesi

İkinci iddianamede, Şener Eruygur'un medyayla ilgili girişimleri de yer alıyor.

Arşiv 08.04.2009, 09:55 08.04.2009, 12:20
Eruygur'dan medya fişlemesi

Eruygur'un, basını sınıflandırarak ciddi bir takip içine girdiği anlaşılıyor. Eruygur'da ele geçirilen bir CD'de, medya ve köşe yazarlarının fişlendiği ortaya çıktı.

CD'de ulusal yayın yapan gazete, dergi ve televizyonlara ilişkin bilgiler yer alıyor. Cumhuriyet Gazetesi'nin güçlendirilmesi üzerinde durulurken şu ifadeler kullanılıyor: "Cumhuriyet Gazetesi'nin desteklenmesi ve güçlendirilmesi kapsamında, TSK birimlerinde satışı ve TSK'ya bağlı kurum ve iştiraklerce desteklenmesi (Oyakbank'ın reklam vermesi vb.)... İkili görüşmeler ve internet siteleri vasıtasıyla sivil toplum örgütlerinin harekete geçirilmesi..."

5 Ocak 2004 tarihinde Mustafa Balbay, Levent Ersöz ve Hasan Atilla Uğur arasında yapılan görüşmede ise Cumhuriyet Gazetesi'ne Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün destek vermesi üzerinde duruluyor. Cumhuriyet'in Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay, Kıbrıs'ın satılmaya çalışıldığını iddia ederek, psikolojik harekât olarak Atatürk'ün üniformalı posterini gazeteyle birlikte dağıtacaklarını ifade ediyor. Basım konusunda Sarıgül'ün yardımcı olacağını belirten Balbay, Sarıgül'ün daha önceden de Cumhuriyet Gazetesi'ne benzer yardımlar yaptığını belirtiyor.

Kaynak: Zaman

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?