Erzincan'da 3 kişi gözaltına alındı

Erzincan soruşturmasında gözaltına alınanların sayısı 3'e çıktı

Arşiv 09.03.2010, 19:04 09.03.2010, 19:04
Erzincan'da 3 kişi gözaltına alındı

 

Erzincan'da Ergenekon soruşturması kapsamında adı sık sık gizli tanıklarla gündeme gelen Paradise Pastanesi'nin sahiplerinden Abdullah Erdoğan gözaltına alındı.

Paradise Pastanesi'nin sahiplerinden Abdullah Erdoğan'dan sonra olayla ilgili 2 kişi daha gözaltına alındı. böylece gözaltında bulunanların sayısı 3'e yükseldi. 

Erzincan'da yürütülen Ergenekon soruşturması kapsamında adı sıkça gündeme gelen Paradise Pastanesi'nde polis arama yaptı.

Terörle Mücadele ekiplerinin yaptığı inceleme sonrasında pastane sahibinin oğlu Abdullah E.'nin yanısıra kardeşi E.E. ve pastanenin bir çalışanı gözaltına alındı. Abdullah E.'nin evinde de arama yapıldı.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, saat 14.30 sularında Ordu Caddesi üzerinde bulunan ve ismi bir çok kez Erzincan'da yürütülmekte olan Ergenekon soruşturması kapsamında gizli tanıklarla birlikte geçen Paradise Pastanesi'ne operasyon düzenledi. Operasyonda, pastanenin alt ve üst katlarında arama yapılarak bilgisayar ve evraklar incelendi. Arama sonrasında pastane sahibinin oğlu Abdullah E., kardeşi E.E. ve pastanenin bir çalışanı gözaltına alındı. Ekipler, işyerinin ardından şahsın evinde de arama başlattı. Aramada, 2 adet bilgisayar, çok sayıda evrak ve CD'ye el konuldu.

Paradise Pastanesi'nin sahipleri E.E. ve Abdullah E.'nin, gizli tanık Munzur'u, ifadesini değiştirmesi için CHP Erzincan Milletvekili Ahmet Ersin ile gizlice görüştürdükleri ileri sürülmüştü. Ayrıca, gizli tanık Munzur'un bir yakını, Munzur'un yanında sivil giyimli asker tıraşlı kişiler tarafından Paradise Pastanesi'ne itilerek sokulduğunu belirterek Emniyet'e başvurmuştu.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?