Erzincan'da et entegre tesisinde kazı yapılıyor

Erzincan'da yürütülen yeni Ergenekon operasyonunda bir et entegre tesisinde kazı çalışmaları yapıldığı öğrenildi.

Erzincan'da et entegre tesisinde kazı yapılıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Ergenekon'un Erzincan'ın yapılanmasına yönelik polis ve jandarma tarafından sabah saatlerinde özel bir et entegre tesisine operasyon gerçekleştirildi.

Erzincan il merkezine 8 kilometre uzaklıktaki bir et entegre tesisine Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Taner Aksakal'ın talimatıyla yapılan operasyona çok sayıda polis ve jandarma katıldı.

Erzincan'daki Ergenekon soruşturması kapsamında güvenlik güçlerince bir entegre et tesisinde arama yapılıyor. Tesiste kazı çalışması yapılmaya başlandı.

Erzincan İl Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Erzincan-Çağlayan karayolunun 5. kilometresinde bulunan bir et entegre tesisinde, Ergenekon soruşturması kapsamında sabah başlatılan çalışmalar sürüyor.

Basın mensuplarının alınmadığı tel örgüler arkasında dedektörlerle arama yapıldığı dikkati çekti. Bu arada, öğle saatlerinde İl Özel İdare Müdürlüğü'ne ait bir kamyon ve iş aracı da tesislere getirildi. Öte yandan, söz konusu tesisin sahibi Ö.Ü'nün kardeşi H.Ü'nün "Ergenekon" davasında tutuklu yargılandığı öğrenildi.

Erzurum'dan gelen özel yetkili savcının da katılımıyla et entegre tesislerinin idari büro kısmında başlatılan arama çalışmaları devam ediyor. 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2010, 17:02
banner53
YORUM EKLE

banner39