banner15

Esad: İsrail Ortadoğu'yu savaşa sürüklüyor

Suriye Devlet Başkanı Esad "İsrail barış isterken ciddi değil, Ortadoğu'yu savaşa sürüklüyor" dedi.

Esad: İsrail Ortadoğu'yu savaşa sürüklüyor


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, İsrail'in Ortadoğu'yu yeni bir savaşa doğru sürüklemekte olduğunu söyledi.

Suriye'nin resmi ajansı Sana'nın haberine göre Esad, İspanya Dışişleri Bakanı Miguel Angel Moratinos ile görüşmesi sırasında yaptığı açıklamada, "İsrail, barış isterken ciddi değil" diye konuştu.

Suriye Dışişleri Bakanı Velid el Muallim de Moratinos ile düzenlediği ortak basın toplantısında, İsrail'in Lübnan ve Gazze'ye saldırarak, ayrıca İran'a saldırı tehdidinde bulunarak, "savaş tohumları ekmekte olduğunu" belirtti. Muallim, "Onlara (İsrail) eşkıya gibi davranmayı bırakmalarını söyledim" dedi.

Muallim, "İsrailliler, Suriye'nin kararlılığını sınamayın, biliyorsunuz bu kez savaş şehirlerinize kadar ulaşacak. Sağduyulu olun, barış yolunu isteyin" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2010, 09:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal er
kemal er - 11 yıl Önce

İsrail sarkozyi devreye soktu,Suriye Türkiye yakınlaşmasını sekteye ugratmak amaçlı bir dizi görüşmeden sonra Fransa devreden çıkmak zorunda kaldı,Merkel ile bir dizi görüşme yapıldı ve Almanyanın israile tam desteği alındı,Berlusconi İsrail ziyareti İtalyanın israile desteğini göstermesi açısından ilginçti.İngiltere muhalif ve iktidarı İsraili en çok kim seviyor yarışında.Tüm bunlar İsrailin aşırı yalnızlaşması özellikle en hayati Müttefiki ile aralarının bozulması ,AKP nin Gazze sonrası israilden uzaklaşması sonrasında oluyor.Gelecek dönem yeni fay kırıklarına gebe ,AB
silik politikacıları Avrasya havzasında güç kaybettiklerinin farkına vardılar.Rüzgar yön değiştirdi ve yeni gelişmelere gebe.

banner39

banner50

banner47

banner48